Tradicinė rudens šventė Kašonių bendruomenės namuose

Lapkričio 24 dieną Kašonių bendruomenės namuose įvyko graži ir šilta rudenėlio šventė ,,Jo didenybė moliūgas“. Kiekvienas jos dalyvis, įžengęs į bendruomenės namus, vaišinosi nuostabiai skania Virginijos ir Virgilijaus Vapšių iš didelio geltono moliūgo išvirta visiems patikusia sriuba.

Renginį pradėjo Kašonių seniūnaitijoje gyvenančios Kandrotų šeimos dukros Indrė ir Kamilė bei jų draugas Lukas, armonikomis ir smuiku sugroję melodingą valsą. Susirinkusius bendruomenės narius ir svečius: Seimo narį V. Kamblevičių, Jiezno seniūnijos seniūną A. Bartusevičių, Naujosios Ūtos mėgėjų teatro grupę, Želkūnų bendruomenės narį Ž. Labanauską ir Dukurnonių bendruomenės narius pasveikino Kašonių vaikai, kurie vasarą tris savaites lankė stovyklą ,,Stipri šeima“. Vadovaujami stovyklos vadovės, Kašonių bendruomenės narės, Jiezno gimnazijos mokytojos R. Kandrotienės, vaikai susirinkusiems skyrė eiles apie rudenį, supažindino bendruomenę ir svečius su veikla stovykloje, pašoko liaudies šokių. Visi vaikai buvo pasipuošę tautinėmis liemenėmis, o mergaitės – ir sijonais. Jų medžiagai pinigų skyrė Seimo narys V. Kamblevičius, o pasiuvo pati mokytoja su draugėmis. Vaikai ir bendruomenė padėkojo Seimo nariui už nuolatinę paramą, o jis pažadėjo padėti įsigyti ir likusias tautinės aprangos dalis.

Naujosios Ūtos mėgėjų teatro grupė padovanojo nuotaikingą ir visai nebaisų spektaklį ,,Vaiduokliai“.

Vienuolika šeimininkių dalyvavo patiekalų iš moliūgo konkurse. Už patiekalus buvo skirtos nominacijos – originaliausia, įdomiausia, avangardiškiausia, propaguojanti sveiką gyvenseną, spalvingiausia ir t.t. Jas skyrė autoritetinga komisija: Seimo narys V. Kamblevičius, Jiezno seniūnijos seniūnas A. Bartusevičius, Jiezno garbės pilietė kulinarė R. Dumalakienė ir kašoniškė Giedrutė. Visi nominantai gavo padėkos raštus ir dailias kašoniškio R. Stelmoko išdrožtas pjaustymo lenteles, o Seimo narys visiems patiekalų autoriams įteikė po rožę.

Įteikus nominacijas, visi skanavo ,,Bajorų gūžtą“ – šis valgis Prienų rajone išrinktas šimtmečio patiekalu. Juo vaišino autorė R. Dumalakienė. Grojant Indrei, Kamilei ir Lukui, kašoniškiai bendruomenės namuose dar ilgai linksminosi ir maloniai bendravo.

Mūsų draugai iš Želkūnų padovanojo gyvą kalakutą, skirtą bendroms kašoniškių Kalėdoms. Bendruomenės pirmininkui Daliui dabar teks mėnesį jį auginti ir per Kalėdas sukviesti visus prie bendro stalo.

Dovanas šventės dalyviams pagamino bendruomenės narė, liaudies meistrė L. Butkienė.

Renginį organizavo kaimo bendruomenės ,,Kašonys“ valdyba ir biblioteka.

Palydėję rudenį nutarėme, kad visą gruodį rinksimės bibliotekoje ir gaminsim žaisliukus šimtmečio eglutei, kurią puošime Kalėdoms bendruomenės namuose.

 

Danutė Bajorienė

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti