Tokio koncerto Lietuvoje dar nebuvo

Genialumas slypi paprastume – kuklus, nuoširdus ir paprastas Jurijaus Blinovo (Baltarusija) bendravimas nuo pat pirmų akimirkų sužavi aplinkinius. Nors Jurijaus koncertiniai turai driekiasi po visą pasaulį – JAV, Vokietija, Monakas, Prancūzija, Rusija, Baltarusija, Škotija, Didžioji Britanija, Japonija, Kinija, – atlikėjas niekada nesigiria savo pasiekimais. Tik prie puodelio arbatos vakarienės metu pavyksta išgauti, kad Baltarusijoje konkurentų Jurijus neturi, kad jo honorarai už koncertą prasideda nuo 1000 eur., kad konkurse JAV yra laimėjęs garsiausios pasaulyje firmos „Stenway“ fortepijoną, kad yra grojęs Jutos gubernatoriaus rezidencijoje Solt Leik Sičio Vasaros olimpinių žaidynių metu, kad jis pirmasis baltarusių pianistas, surengęs rečitalį garsiojoje Carnegie Hall salėje Niujorke.

Mums labai pasisekė, kad Jurijus sutiko už kuklų honorarą, praktiškai be atlygio padirbėti konkurso „Musica pianoforte“ vertinimo komisijos darbe ir visiškai netikėtai pasisiūlė dovanoti mums koncertą. Stebino geniali pianisto muzikinė atmintis – kiekvieną konkurso dalyvį galėjo komentuoti pagal atliktus kūrinius netgi konkursui pasibaigus. Su begaliniu atidumu Jurijus klausė tiek mažuosius atlikėjus, tiek jau betampančius tikrais profesionalais mūsų vyriausiuosius. Geranoriški patarimai ir pastabos suteikė neįkainojamos patirties tiek jauniesiems konkursantams, tiek ir jų mokytojams.

Birželio 3d. koncertas nuo pat pirmų akordų prikaustė klausytojų dėmesį didele įtaiga ir subtiliu fortepijono tembru. Koncerte Jurijus atliko V. A. Mocarto Sonatą f – minor, F. Šopeno Noktiurną c – minor, F. Listo Mefisto valsą ir F. Šopeno Etiudą. Tai dalis programos, kurią pianistas ruošia konkursui „Piano masters“ Monake, Monte Karle, kur vyksta tiesiai po gastrolių Dortmunde ir Diuseldorfe. Šis konkursas garsėja didelėmis piniginėmis premijomis (30 000 eur.) ir ypač didelėmis programomis. Norint dalyvauti konkurse reikia praeiti atrankinį ne vieną turą ir įrodyti savo meistriškumą. Jurijus Blinovas dalyvauti konkurse pakviestas be jokios atrankos. Subtilus muzikinis skonis, epochos atskleidimas, ypatingai jautrus muzikavimas ir preciziškai tiksli pianisto technika nepaliko abejingų. Nuskambėjus paskutiniams akordams publika plojo atsistojusi.

Didelė dovana visiems birštoniečiams bei prieniečiams buvo įteikta be jokio atlygio – nemokamai. Organizatorių vardu prisiimame kaltę dėl reklamos stokos ir tikimės sulaukti Jurijaus Blinovo koncertų Lietuvoje netolimoje ateityje.

Mindaugas Labanauskas,

Veiverių Antano Kučingio meno mokyklos direktorius

Taip pat skaitykite