Tik vaikai moka taip besąlygiškai mylėti ir taip neaprėpiamai tikėti

34161688_2397650633594161_6342965461176549376_n

Vilija Čiapaitė

Šiais metais birželio 1-ąją (penktadienį) Prienų r. socialinių paslaugų centre buvo minima Tarptautinė vaikų gynimo diena, kuri visuomenei primena apie būtinybę saugoti ir gerbti vaikų teises.

Į Centro kiemelį susirinkę vaikai, kai kurie su artimaisiais, susibūrė draugėn, kad švęstų dieną, kuomet norima priminti, jog jie taip pat asmenybės, tik nemokantys dar apginti savęs. Šventė buvo skirta tam, kad jie pasijustų saugūs, mylimi, laukiami, išklausyti.

To kasdien siekia Prienų rajono socialinių paslaugų centro darbuotojai, skirdami be galo daug dėmesio mažosioms žemės gėlytėms, kurios ne visada gali kovoti už save.

Karšta penktadienio popietė nesutrukdė vaikams džiaugtis švente.

Jie šėliojo, dainavo, o šias džiaugsmingas akimirkas stebėjo seniūnijų darbuotojai, seniūnai, socialiniai darbuotojai. Taip bedainuodami vaikai būriavosi prie menininkės, kuri grimavo veidukus jų mylimų personažų, gyvūnų, gėlių motyvais. Dar toliau ant specialiai paruošto stalo mažieji gamino nedidukus aitvarus su slaptų norų užrašais arba tiesiog laimės ir džiaugsmo šypsenėlėmis.

Taip besidžiaugiant į būrį įsijungė vaikų ir policijos draugas Amsis. Policijos darbuotoja vaikams išdalino balionus, paaiškino eismo taisykles, kad mažieji planetos gyventojai namo visuomet grįžtų saugūs ir sveiki.

Pagaliau į vaikų būrį įsirito klounas Bumsis.
Jis pasiūlė vaikučiams išmokti pasigaminti šuniukus iš plonų balionų. Susidomėjimas buvo labai didelis. Ne tik mažieji bandė pasigaminti žaisliukus, bet ir jų mamos.

Netrukus vaikų delniukais papuoštas gaublys su palinkėjimais nušvito su saule. Socialiniai darbuotojai pakvietė vaikučius pririšus savo pagamintus aitvariukus prie helio pripūstų balionų ir paleisti į orą. Dangų numargino įvairios linksmos spalvos. Vieni vaikai džiaugėsi, kiti gi verkė, nes gailėjo baliono.

Pagaliau mažieji sulaukė ir vaišių stalo. Be abejo, Amsio padėjėja kartu su Bumsiu atnešė gražiausią tortą. O šio būta ne tik gražaus, bet labai labai skanaus. Juk šventė ir turi būti tokia – kuomet valgomas tortas, vynuogės, bananai ir kitokie skanumynai, kurių vaikai ne visada gali gauti.

Tik vaikai moka taip besąlygiškai mylėti ir taip neaprėpiamai tikėti. Birželio 1-oji – tai diena, kai norisi, kad vaikams ji būtų laimingiausia. Ir kad visada norisi, kad jie jaustųsi saugūs ir išgirsti, mylimi ir išklausyti. Lai jiems sekasi mokslas, menas, sportas ir bet kokia kita veikla, kuri jiems patinka.

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti