Lietuvos komandų derbyje – įtikinama „Vytauto“ pergalė prieš „Juventus“

Karolis Urba

Rugsėjo 13 d. tarptautiniame krepšinio „One Team Cup 2015“ turnyre susitiko dvi Lietuvos komandos – Prienų-Birštono „Vytautas“ ir Utenos „Juventus“.
Abiejose komandose buvo nuostolių. „Vytauto“ komandoje negalėjo žaisti Šarūnas Vasiliauskas, o „Juventus“ – Edgaras Želionis.
Virginijaus Šeškaus auklėtiniai sužaidė solidžias rungtynes ir visą mačą turėdami iniciatyvą įtikinamai įveikė varžovus iš Utenos rezultatu 100:81 (27:16, 30:22, 20:15, 23:28)

Pirmasis kėlinys

Rungtynės prasidėjo „Vytauto“ komandos spurtu (6:0) – 4 taškus pelnė Paulius Ivanauskas, 2 – Laimonas Kisielius. „Juventus“ komanda baudos metimais sumažino skirtumą iki 3 taškų (6:3), bet V. Šeškaus auklėtiniai nebuvo nusiteikę leisti varžovams šeimininkauti aikštelėje ir kėliniui įpusėjus padidino skirtumą iki 8 taškų (13:5). „Juventus“ strategas paėmė minutės pertraukėlę, bet ir jinai nepadėjo sustabdyti „Vytauto“ komandos puolimo. Likus iki kėlinio pabaigos 25 sek. Gytis Sirutavičius taikliu dvitaškiu padidino savo komandos persvarą iki 9 taškų (25:15), o paskutinėmis kėlinio sekundėmis tritaškį pataikęs Domantas Šeškus – iki 11 (27:16).

Antrasis kėlinys

Antrasis kėlinys prasidėjo Vytauto Šulskio ir D. Šeškaus taikliais tritaškiais ir „Vytauto“ pranašumas šoktelėjo iki 15 taškų (33:18). „Juventus“ komanda surengė keletą sėkmingų atakų ir sumažino skirtumą iki 11 taškų (33:22), bet V. Šeškaus auklėtiniai neleido varžovams įsijausti ir po V. Šulskio tritaškio padidino persvarą iki 20 taškų (48:28). Po Vilmanto Dilio dvitaškio komandas skyrė 21 taškas (51:30). Ir kėlinio pabaigoje Prienų-Birštono komanda nemažino apsukų. Likus iki kėlinio pabaigos  2 min. „Vytauto“ krepšininkų pranašumas siekė 22 taškus (54:32), o po dviejų kėlinių V. Šeškaus kariauna pirmavo rezultatu 57:38.

Trečiasis kėlinys

Jau trečiąją kėlinio minutę „Vytauto“ krepšininkai padidino savo pranašumą iki 26 taškų (66:40). Bet likus iki kėlinio pabaigos 3 min. svečiai iš Utenos sumažino skirtumą iki 17 taškų (70:53). Tiesa, „Vytauto“ krepšininkai nesiruošė stebėti, kaip tirpsta jų persvara, ir surengė galingą spurtą, grąžindami po trijų kėlinių solidų 24 taškų pranašumą (77:53).

Ketvirtasis kėlinys

Kėlinio pradžioje „Vytauto“ komanda padidino persvarą iki 28 taškų (84:56). Bet aikštelėje tęsėsi įnirtinga kova. „Juventus“ krepšininkai sėkmingai sužaidė trijų minučių atkarpą ir sumažino skirtumą iki 19 taškų (86:67). Tiesa, du iš eilės „Vytauto“ tritaškiai grąžino V. Šeškaus auklėtiniams solidų 25 taškų pranašumą (92:67). Sėkmingų atkarpų svarstyklės dar kartą susiūbavo ir likus iki rungtynių pabaigos mažiau nei 2 min. Utenos krepšininkai dar kartą sumažino skirtumą iki 18 taškų (97:79). V. Šulskis pelnė „Vytautui“ šimtąjį tašką (100:79), o rungtynės pasibaigė rezultatu 100:81 Prienų-Birštono komandos naudai.

Nugalėtojams 25 taškus pelnė komandos kapitonas Laimonas Kisielius (6 atkovoti kamuoliai), 15 taškų Pauliaus Ivanausko (7 rezultatyvūs perdavimai) sąskaitoje, 14 – Vytauto Šulskio, 13 – Vilmanto Dilio, 11 – Domanto Šeškaus.
„Juventus“ gretose daugiausiai taškų pelnė Spencer Butterfield (23 taškai), Egidijus Dimša (19), Rolandas Alijevas (11).