Teigiamai įvertintas Savivaldybės darbas socialinės pagalbos srityje

Jonas Kavaliauskas

Rugpjūčio 29 d. Prienų rajono savivaldybėje lankėsi Socialinės pagalbos tarnybos mobili specialistų grupė, kuri tikrino, kaip savivaldybės Socialinės paramos skyrius bei kitos socialinių paslaugų teikimo institucijos naudoja socialinei paramai skirtas lėšas bei kokios socialinės paslaugos teikiamos pažeidžiamiausioms socialinėms grupėms.

SADM Socialinės aprėpties departamento direktorė Violeta Toleikienė tvirtino, jog Savivaldybė šiuo klausimu tvarkosi neblogai ir verta pagyrimo už savo veiklą. Visgi departamento direktorė pabrėžė, jog yra kur ir pasitempti. V. Toleikienė pabrėžė, jog vizitas į Savivaldybę nebuvo įtakotas kokio nors skundo, o yra planuotas ir vykdomas pagal patvirtintą grafiką. Tiesa, departamento vadovė nepanoro pasakyti, kada mobili grupė apsilankys Birštone. Taip pat buvo pažymėta, jog Savivaldybė dar nėra pasiruošusi dalyvauti pilotiniame projekte, kurio esmė – perimti į savo rankas piniginės paramos socialinėms grupėms skirstymą.

Meras Vytas Bujanauskas pabrėžė, jog noras patiems tvarkytis su paramos lėšomis gal ir yra, bet Savivaldybė tam dar nėra pasiruošusi.

Administracijos direktorius Algis Marcinkevičius pridūrė, jog toks gausus ir profesionalus pagalbininkų desantas, be abejonės, padės Savivaldybei efektyviau tvarkytis su paramos lėšomis. Iš kitos pusės, tai liudija valstybės rūpestį tuo, kad paramos lėšos patektų būtent tiems, kam daugiausiai reikalingos.

Jei žvilgtelėti į statistiką, tai rajono savivaldybė niekuo neišsiskiria ir jos veiklos įvertinimas siekia Lietuvos vidurkį. Štai piniginės paramos išlaidos per sausio-liepos mėnesius sumažėjo 7,7 proc., o šalies vidurkis – 6,8 proc. Pašalpas gauna 2700 gyventojų ir tai sudaro 8,4 proc. nuo visų rajono gyventojų, šalies vidurkis – 7,2 proc. Pasak V. Toleikienės, tokiems rezultatams turi įtakos nemažai išorinių veiksmų. Prienuose nėra stambių pramonės objektų, ir tai taip pat turi įtakos bendrai situacijai. Viešnia pasidžiaugė, jog rajone gerai veikia stacionarių socialinių paslaugų sistema, tačiau būtina plėsti nestacionarių paslaugų veiklą.

Mobilioje specialistų grupėje be Socialinės ir darbo ministerijos buvo Lietuvos darbo biržos, Valstybinės darbo inspekcijos, Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos atstovai.

Taip pat skaitykite

1 komentaras

  1. žinovai !

    kokias paslaugas gali suteikti darbuotoja, kuri per dieną aplanko po keliatą žmonių ir pas keikvieną gali būti po 2 val.??? Gal tų paslaugų efektyviam vykdymui reikėtų daugiau darbuotojų? Tai klausimas rajono vadovams.