Taupymas – pagrindinis kriterijus reorganizuoti tarnybą, dirbančią su spec. poreikių vaikais

Prienų rajono savivaldybės valdantieji nutarė sujungti Prienų PPT ir Prienų švietimo centrą

Prienų rajono savivaldybės valdantieji nutarė sujungti Prienų PPT ir Prienų švietimo centrą

Jonas Kavaliauskas

Prienų rajono valdantieji vėl bando užlipti ant to paties grėblio, kuris jau ne vieną kartą stipriai apdaužė. Eilinį kartą į Prienų rajono Savivaldybės tarybos posėdžio dienotvarkę įtraukiamas klausimas, kuris palies didelę švietimo bendruomenės dalį. Deja, nebuvo girdėti, kad prieš pateikiant sprendimo projektą Tarybai būtų kalbėtasi šiuo klausimu su mokyklų bendruomenėmis, vykę diskusijos su visuomene.

Ketvirtadienį Prienų rajono Savivaldybės taryba turės apsispręsti, ar pritarti siūlymui prijungti Prienų PPT (Psichologinė pedagoginė tarnyba) prie Prienų švietimo centro ir pervadinti bendrą darinį į Švietimo pagalbos tarnybą.

Pagal naujienų portalo kvitrina.com turimą informaciją, vaikų su spec. poreikiais pastaraisiais metais tikrai nemažėja, nors mokinių skaičius mažėja gan stabiliai.

Situacija rodo, kad psichologų, logopedų, mokytojų padėjėjų paklausa taip pat didėja.

Tai kodėl reikalinga tokia reorganizacija?

Meras Alvydas Vaicekauskas naujienų portalui kvitrina.com įvardino dvi priežastis, kurios, jo manymu, lėmė tokio sprendimo atsiradimą: 25000 eurų per metus sutaupymas (vieno vadovo ir vieno buhalterio etatai) bei mažėjantis mokinių ir mokytojų skaičius. Tiesa, savivaldybės vadovas pabrėžė, jog ketvirtadienio Tarybos posėdyje bus priimtas tik principinis sprendimas dėl įstaigų reorganizavimo, o realūs veiksmai numatomi kitų metų pavasarį.

Ekonominės plėtros, finansų ir investicijų komiteto pirmininkė Angelė Bajorienė šiuo klausimu buvo kategoriška. Pasak jos, Prienų PPT turi išlikti savarankiška organizacija. TS-LKD atstovas Juozas Krikštolaitis taip pat pasisakė už tarnybos išsaugojimą.

Opozicijos lyderė, Kultūros, švietimo, turizmo ir sporto komiteto pirmininkė  Loreta Jakinevičienė įsitikinusi, jog pirmiausiai reikia optimizuoti paties Švietimo skyriaus veiklą, o ne naikinti sėkmingai dirbančią tarnybą.

Iš tiesų, situacija paradoksali. Meras teigė, jog realūs veiksmai, reorganizuojant įstaigas, prasidės kitų metų pavasarį. Tai kodėl šio laiko neišnaudojus diskusijai su mokyklų bendruomenėmis, tėvais? Gal po to taps aiškiau, ar yra naudingiau stiprinti Prienų psichologinę pedagoginę tarnybą, ar ją sujungti su kita švietimo įstaiga.

Savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas naujienų portalui kvitrina.com užtikrino, jog įgyvendinus pateiktą projektą paslaugų kokybė nenukentės, nes visų specialistų etatai bus išsaugoti. Pasak vedėjo, pasikeis tik vadybiniai etatai, o sutaupyti 25000 eurų gali būti panaudoti dar vienos ikimokyklinės grupės įrengimui.

R. Zailskas patvirtino, jog diskusijų su mokyklų bendruomenėmis nebuvo, bet, jo manymu, jos nereikalingos, nes paslauga išlieka, kaip ir specialistų darbo sąlygos. Pasak vedėjo, ir  po reorganizacijos specialistai liks dirbti dabar esančiose darbo vietose.

Švietimo skyriaus vedėjo teigimu, savivaldybė neišradinėja dviračio, nes 2011 metų Vyriausybės nutarime yra apibrėžta, kad savivaldybėse turi veikti Švietimo pagalbos tarnybos, kurios teiktų psichologinę, pedagoginę ir metodinę pagalbą mokiniams, mokytojams ir mokinių tėvams.

Kaip visada, nuomonės skirtingos, ir kiekviena šalis įsitikinusi, jog ji yra teisi. Laikas parodys, kas teisus, o kieno įžvalgos neįvertino realybės.

Deja, tie, kuriems teikiamos minėtos paslaugos, kaip įprasta, lieka nuošaly.

Taip pat skaitykite