•  

   

   

   

Tarybos nariai išklausė krepšinio klubo „Prienai“ ataskaitą. Reakcijos įvairios

IMG_1932

kvitrina.com

Birželio 25 d., po Prienų rajono Savivaldybės tarybos posėdžio, Tarybos nariams buvo pristatyta krepšinio klubo „Prienai“ veiklos ataskaita apie 2019–2020 m. sezoną, taip pat filmukas, kuris parodė, jog Prienai žinomi ir dėl to, kad turi krepšinio komandą Lietuvos krepšinio lygoje. 

Klubo direktorius Adomas Kubilius patvirtino, jog savivaldybė yra vienas iš pagrindinių klubo rėmėjų ir stabilumo garantas. Du sezonus iš eilės savivaldybė skyrė klubui po 240 000 eurų paramos. Praeitame sezone klubo biudžetas siekė per 600 000 eurų. 

Ne už kalnų 2020–2021 m. LKL sezonas, todėl klubui labai svarbu žinoti Savivaldybės tarybos narių nuomonę dėl rėmimo ir, aišku, dėl sumos. Savo ruožtu klubas stengiasi, kad jį palaikančių asmenų Gyventojų pajamų mokestis patektų į savivaldybės biudžetą. 

A. Kubilius pabrėžė, jog ir šiemet klubas komandą rinks iš talentingo jaunimo. Su žaidėjais bus pasirašomos dvejų-trejų metų sutartis. 

Tarybos narys Algirdas Kederys išsakė mintį, jog nereikia savo rankomis skandinti kitų asmenų dėka padarytą darbą. Jo manymu, reikia susitarti dėl paramos ne vieneriems metams.

Primename, jog daugiau nei dešimtmetį Prienų klubo komanda žaidžia pačiame aukščiausiame šalies krepšinio lygyje, iškovotos reikšmingos pergalės ir užimtos prizinės vietos LKL, BBL ir LKF turnyruose. 

Meras Alvydas Vaicekauskas palaikė idėją dėl ilgalaikio susitarimo ir pasiūlė po savaitės susirinkti ir priimti galutinį sprendimą. Be jokios abejonės, svarbiausias klausimas – paramos dydis, kuris būtų toks, kad suteiktų komandos formavimui stabilumo. 

Bet ne visi Tarybos nariai norėtų sutikti su tokiu klausimo formulavimu. Štai, Arūnas Vaidogas siūlo atsargiai dalinti biudžeto pinigus, nes tai ne asmeninės lėšos, o Egidijus Visockas pasiūlė organizuoti gyventojų apklausą, ar išvis LKL komanda Prienams reikalinga. 

Tarybos narys Deividas Dargužis priminė, jog iš klubo veiklos savivaldybės biudžetas gauna pajamų, todėl nereikėtų klausimą dėl kitų sporto šakų rėmimo painioti su profesionalaus klubo rėmimu. Pasak Tarybos nario, dėmesys kitoms sporto šakoms irgi būtinas.

Tarybos narys Henrikas Radvilavičius priminė, jog laikas bėga greitai. Kitos komandos jau komplektuojamos, todėl reikia kuo greičiau priimti sprendimą, kad komanda žinotų savo galimybes.

Primename, jog minimalus komandos biudžetas yra 400 000 eurų. 

IMG_1934

Diskusijos metu buvo akcentuota, jog RKL čempionate dalyvauja komanda, kurioje žaidžia tik iš mūsų krašto kilę krepšininkai. Ją treniruoja Paulius Ivanauskas, o vadovauja Rimutis Katukevičius. Ši komanda tapo vieta, kur gali tobulėti Prienų KKSC grupes lankę krepšininkai. 

Buvo išsakyta nuomonė, jog RKL komandai reikia didesnio dėmesio.

Taip pat skaitykite

2 komentarai

 1. Irmantas

  Klausimas-kokia nauda Prienų raj. daugumai gyventojų iš paramos skyrimo krepšinio klubui, ar yra grįžtamasis ryšys, ar kas nors vertina tai, ar tikrai tos lėšos efektyviai yra investuojamos. Ar tik emocinis faktorius, kad va mes turim krepšinio klubą. Jeigu Prienai pritraukia daugiau investicijų ir sukuriama apčiuopiama nauda kiekvienam arba bent daugumai gyventojų – tai tada viskas puiku, bet jeigu naudą apčiuopiamą turi maža grupė – tai vienareikšmis lėšų švaistymas. Sveikintini yra projektai, kur akivaizdi daroma nauda dėl visuomenės labo gatvių infrastruktūros sutvarkymas ir t.t. Ar geba mūsų savivaldos atstovai įvertinti ir pateikti visuomenei tokių investicijų naudą? Nes tokiam kaip Prienų raj. Biudžetui 240000 eurų tikrai ne menka suma. Ir šiaip ilgalaikės paramos į tokius projektus, kuriuose nėra numatyta grįžtama nauda, manau, lėšų švaistymas. Nes mieste dar yra tokių vietų, kur investavus miestas ir raj. Gyventojai daugiau naudos gautų. Pvz. Banalus pavyzdys Gatvių remontas ir kiemų infrastruktūros sutvarkymas.

  Atsakyti
  1. Prieniškis

   Prienų krepšinio komanda surenka per 260000 Eur iš GPM, todėl pati savivaldybė šioje vietoje nepatiria nuostolio, o kaip tik gauna tiek ekonominę, tiek viešumo naudą.

   Atsakyti

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti