Taryba vėl nepatvirtino naujos buitinių atliekų metodikos ir kainų

Rugpjūčio 30 d. rajono savivaldybės Taryboje buvo apsvarstyti 36 klausimai. Daugiausiai diskusijų sulaukė buitinių atliekų, vandens kainų klausimai.

Paskelbus klausimo dėl buitinių atliekų surinkimo, išvežimo ir apdorojimo metodikos ir kainų svarstymą, iškart pasipylė siūlymai jį atidėti. Po Tarybos narių ir svečių pasisakymų pasidarė aišku, jog pateiktas projektas nepriimtinas, nes jame įtvirtintas kainų padidėjimas. Ypač nepatenkinti buvo tie, kurie inicijavo kreipimąsi į teismą dėl galimybės mokėti pagal principą „moka teisėjas“, nes Savivaldybė, vykdydama teismo sprendimą, pasiūlė nustatyti ir kainas už konteinerių aptarnavimą, kurios didesnės nei mokėjimai rinkliavos pagal „plotą“.

Projekto iniciatoriai įrodinėjo, jog savivaldybės administracija jau skolinga buitinių atliekų tvarkymo centrui šimtatūkstantines sumas, todėl būtina kainą didinti, o ir padidinta ji būtų mažesnė nei kitose savivaldybėse. Projekto priešininkai nenorėjo girdėti jokių prieštaravimų ir reikalavo kainas mažinti.

Diskusija parodė, jog kompromisai, svarstant šį klausimą, nebeįmanomi, nes nei sukurtos ir nedirbančios komisijos, nei Tarybos nariai, nei kritikai visiškai nenori surasti atspirties taško. Aišku viena: skolos susidarė ne dėl metodikos ydingumo, o dėl prasto organizacinio visų šios paslaugos teikėjų darbo.

Ne kartą buvo rašoma, jog gyventojai moka rinkliavą, o Savivaldybė už surinktas ir pristatytas į atliekų tvarkymo centrą buitines atliekas moka pagal kiekį. Gyventojai į konteinerius meta viską, surinkėjai visiškai neužtikrina šimtaprocentinės paslaugos, o Savivaldybė netinkamai vykdo kontrolę ir nuo rinkliavos atleidžia šimtus gyventojų.

Sistema buksuoja. Sprendimų atidėliojimas tik didina skolas ir neleidžia įgyvendinti teismo sprendimo bei gyventojams pasirinkti priimtiną mokėjimo metodiką.

Už vandenį ir nuotekas mokėsime brangiau

Gan aštrios diskusijos vyko ir sprendžiant klausimą dėl geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymo paslaugų kainų nustatymo.

Valstybinė kainų reguliavimo tarnyba, patvirtinusi naujas bendrovei „Prienų vandenys“ kainas, aiškiai davė suprasti rajono savivaldybei, jog nepatvirtinus jų, kainos įsigalios automatiškai. Apie įstatymų nevykdymą priminė ir Vyriausybės atstovė.

Diskusijos metu buvo išsakyti įvairūs pasiūlymai. A. Gustaitis ir E. Visockas pasiūlė atlikti galimybių studiją ar nereikėtų Prienams pasistatyti savo valymo įrengimus. Šia tema jau ne kartą diskutavo ir administracijos specialistai. Visgi kaina buvo patvirtinta – 16 Tarybos narių pasisakė „už“.

Taryba įpareigoja administraciją rengti viešosios įstaigos įstatus

Taryba leido savivaldybės administracijai padidinti leistino valstybės tarnautojų pareigybių ir darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, skaičių iki 155, nes ruošiamasi priimti į darbą du socialinius darbuotojus Ašmintos ir Išlaužo seniūnijose.

Tarybos nariai neprieštaravo, kad Jiezno ir „Žiburio“ gimnazijose būtų padidinti leistini pareigybių skaičiai 0,5 etato. Kaip ir galima buvo tikėtis, svarstant klausimą dėl Jaunimo reikalų tarybos sudėties, neapsieita be politikavimo. Administracijos pasiūlyta sudėtis ne visiems buvo priimtina, o ir atrankos kriterijai sukėlė ne vieną šypseną. Diskusija pasibaigė socialdemokratų, darbiečių ir žaliųjų-valstiečių pasiūlymu į Jaunimo reikalų tarybą įtraukti jų kandidatus. Jaunimo reikalų tarybos sudėtis ir nuostatai buvo patvirtinti.

Tarybos narių aktyvumas padidėjo pradėjus svarstyti klausimą dėl įpareigojimo administracijos direktoriui ruošti viešosios įstaigos įstatus, nes yra priimtas politinis sprendimas atskirti Prienų sporto areną nuo biudžetinės Prienų KKSC įstaigos.

Opozicijos atstovai kategoriškai pasisakė prieš naujos įstaigos kūrimą, nes, jų manymu, tai tik padidintų biudžeto įsipareigojimus. Taip pat buvo išsakytas siūlymas pirmiausiai paruošti galimybių studiją ir įsitikinti, jog toks žingsnis duos naudos. Nuomonės išsiskyrė. Vieni Tarybos nariai palaikė paruoštą sprendimą, kiti tvirtino, jog nereikia kurti naujos įstaigos, būtina pagerinti vadybą. Balsavimas parodė, jog dauguma Tarybos narių pasisakė už įpareigojimą administracijos direktoriui ruošti viešosios įstaigos įstatus.

Tarybos nariai pritarė savivaldybės biudžeto patikslinimui, projektui „Jiezno kultūros ir laisvalaikio centro pastato modernizavimas“ pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007-2013 metų programos priemonę „Kaimo atnaujinimas ir plėtra“, kuris bus vykdomas 2013 metais.

Taryba nutarė Dienos centrą iš Jaunimo mokyklos patalpų perkelti į „Žiburio“ gimnazijos bendrabutį (Statybininkų g. 4).

Tarybos nariai nepritarė visuomeninio judėjimo „Už socialinį teisingumą“ norams savo ženkle naudoti Prienų rajono savivaldybės herbą.

Antanas Gustaitis išėjo iš opozicijos

Tarybos narys A. Gustaitis oficialiai pranešė, jog nepriklauso Tarybos opozicijai ir atstovaus tik sau. Šis sprendimas buvo įtakotas tuo, jog išsiskyrė A. Gustaičio ir Darbo partijos Prienų skyriaus keliai.

Darbiečiai panoro kontrolės komiteto pirmininko posto

Opozicijos lyderė Rima Zablackienė įteikė merui pareiškimą, kuriame siūlo pakeisti kontrolės komitete A. Gustaičio kandidatūrą V. Martinaičio ir pastarąjį paskirti šio komiteto pirmininku.

Taip pat skaitykite

4 komentarai

 1. to jokubas

  Aha, tikrai is Gustaicio yra ko pasimokyti! Ypac politines………. meno. Cia sitas „gerbiamas prienieciu“ tikras virtuozas – per kelis metus perleke 5 partijas ir is visur isejo apsi… Jam jau tikrai tik karves ganyt, nes isverstaskuriu niekam nereikia. o ypac rimtom partijom.

  Atsakyti
 2. x

  Sprendimus Taryboje priima dauguma. Tad nera ko versti kaltes vieni kitiems ar kaltini viena ar kita asmeni. Taryba nera vienasmenis valdymo „organas“, tad visi turi prisiimti atsakomybe tiek uz gerus, tiek uz blogus sprendimus.

  Atsakyti
 3. jokubas

  ar tik ne pati opozicijos lydere save aukstina? smeisdama A.Gustaiti,p.Rimai Zablackienei dar daug ko is sio zmogaus reiktu pasimokyti, nes karviu kartu negane,sis zmogus uzima pareigas ir yra gerbiamas Prienieciu,tik ji viena ji ir smeizia ,nes bijojo labai partijoj konkurencijos,todel ir ismete is DP Prienu skyriaus.

  Atsakyti
 4. Anzelmutė

  Prienų gyventojų naudai dirba tik Opozicija.O laikraštyje vykdoma apklausa „Kas atstovautų mūsų kraštą seime “ visi balsuoja už tuos,kurie tarybos posėdžiuose balsuoja gyventojų nenaudai.Paradoksas.Ar čia žmonių bukumas ir visiškas abuojumas politikams,ar dėl to,kad laikraščiai neskaitomi.Kad p.Gustaitis buvo priverstas išeiti iš opozicijos gal ir gerai,nes juo nepasitikėjo Darbo partijos Prienų skyrius,kadangi jis bandė prisiplakti prie DP savo tikslams įgyvendinti,o ne dirbti partijai ir žmonėms.Žmonės Prienuose labai nepasitiki bankininku.Siūlyčiau prieniečiams artimiau pabendrauti su opozicijos lydere, DP Prienų skyriaus pirmininke R.Zablackiene ,kuri į visus rūpimus klausimus gyventojams gali atsakyti Darbo partijos būstinėje,suderinus laiką su būstinės sekretore,adresu : Vytauto g.Nr.40,Prienuose II aukštas.

  Atsakyti

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti