• Skelbimas Prienu krasto svente A1   2022

Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena Jiezno gimnazijoje

DSCF0781Antradienį, sausio 27d.,  Jiezno gimnazijos bendruomenė kukliai paminėjo Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną. Šiais metais pasaulis pagerbia  Aušvico –Birkenau koncentracijos stovyklos išvadavimo 70-sias metines.

Antrojo Pasaulinio karo metais nacistinė Vokietija pastatė daug naikinimo ir prievartinio darbo stovyklų okupuotose Europos teritorijose. Didžiausias buvo Aušvico koncentracijos stovyklų tinklas, įrengtas Lenkijoje netoli Osvencimo miesto ir vadinamas jo vokišku vardu. Birkenau buvo nedidelis gretimas kaimelis. Aušvice  per penkerius koncentracijos stovyklos gyvavimo metus žuvo iki 1,3 milijono žmonių. 90 procentų aukų buvo žydai iš beveik visų Europos šalių.

Žodis „Holokaustas“ aiškinamas kaip milijonų žydų ir kitų tautybių žmonių išžudymas Antrojo Pasaulinio karo metu. Mokyklos bibliotekininkė V.Rūdienė pakvietė prisiminti Štuthofo koncentracijos stovykloje kalėjusius lietuvius ir karo pabaigoje vykusius kalinių mirties maršus. Skaitėme ištrauką iš Balio Sruogos knygos „Dievų miškas“.  Ši knyga – tai meninis dokumentas, pasakojantis apie žiaurumą ir nužmogėjimą, o kartu apie dvasios stiprybę ir tarpusavio palaikymą.

Holokausto aukų atminimą tradiciškai pagerbėme aplankydami masinę kapavietę prie Jiezno ežero.

 

Jolita Stačiokaitė, Jiezno gimnazijos mokytoja

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti