Šventes ir jų nuotaiką kuriame patys

 

 

2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

kvitrina.com

Pasiūlymų ir idėjų, kaip šiemet švęsti Vasario 16-ąją, buvo išties daug – juk šimto metų jubiliejus, laimingi, gyvenantys tokiu laiku. Tad nenuostabu, kad artėjant šiai iškiliai šventei, labai nuoširdžiai ir išradingai ėmė puoštis ne tik valstybinės ir privačios įstaigos, įmonės, bet ir bendruomenės, bendrijos, gyventojai. Trispalvės – įvairaus dydžio ir formų – papuošė daugybę pastatų, jų akcentai atsirado tikėtose ir netikėtose vietose. Tegul paprastai kai kurie pasipuošė, be didelių pastangų ar lėšų, tačiau iš širdies, parodydami, kaip vertina šią sukaktį.

Sunku būtų išskirti, kas originaliausiai ar įspūdingiausiai pasitiko Vasario 16-ąją. Labai smagu, kad savivaldybė pasiūlė įsijungti į akciją „Vienybės žiedai“, kurią inicijavo Prienų Justino Marcinkevičiaus viešoji biblioteka. Jiezno bibliotekos darbuotojos Vilmos Trabuševskienės pagamintas trispalvis jurgino žiedas bematant tapo pavyzdžiu ir kitiems padaliniams, kurie sukūrė savus trispalvius simbolius ir jais papuošė įstaigų langus, vidaus erdves ir augmeniją prie pastatų. O jieznietė Vilma prisipažino padariusi per 200 trispalvių gėlių ne tik Jiezno kultūros ir laisvalaikio centro bei bibliotekos papuošimui, bet ir Prienų miesto Laisvės aikštės. Be to, ji vedė edukacijas Jiezno gimnazijos mokiniams, socialiniams darbuotojams ir jų globotiniams, Vėžionių bibliotekos lankytojams, neįgaliesiems bei Kašonių bendruomenės atstovams. Darbšti ir kūrybinga moteris ne tik padėjo sukurti nuostabią šventinę atmosferą daugeliui žmonių, bet ir pasijusti jiems dalimi visuotinio šurmulio. O juk taip ir kuriamos šventės – savomis rankomis ir jėgomis, dalinantis idėjomis ir skatinant jų įgyvendinimą.

Idėjų, kaip paminėti svarbias datas, kaip sukurti išties reikšmingus ir naudingus įvykius, jiezniečiams galima tik pavydėti. Seniūnas Algis Bartusevičius visada pasiruošęs imtis tokių projektų, kurie teiktų visokeriopą naudą visuomenei, niekada gerų sumanymų nestokoja Jiezno kultūros ir laisvalaikio centro direktorė Dalia Vertinskienė, Jiezno gimnazijos vadovė Neringa Zujienė, parapijos klebonas Rolandas Bičkauskas ir kiti entuziastai, suburiantys komandas prasmingai veiklai. Tokiu giliu prasmingumu pasižymėjo ir jų surengta Šimtmečio minėjimo šventė, prasidėjusi pamaldomis bažnyčioje bei atminimo lentų iškiliems kraštiečiams atidengimu prie jos. Vėliau šventės dalyviai susirinko Jiezno kultūros ir laisvalaikio centre, ateidami į jį įspūdingu trispalvių gėlių taku. O salėje gausiai susirinkusiems žmonėms daug malonių akimirkų dovanojo mėgėjų teatro „Žaltvykslė“ aktoriai, vaidinę režisierės Angelės Jaruševičienės parengtame spektaklyje pagal Vydūno kūrinius „Piktoji gudrybė“.

Šimtmečio minėjimo renginiai dar nesibaigė, jų bus ir daugiau, taip pat ir Jiezne. Tačiau tokį dvasios pakilumą, vienybės džiaugsmą kažin ar greitai vėl teks patirti. O svarbiausia, kad visa tai – mūsų pačių sukurtas stebuklas.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti