•  

     

     

     

Šventas Jonas – lietaus ponas…

IMGP5982Iš tiesų, šiemet šventasis Jonas vandens negaili – nebuvo smagios dienos iki šventės, nepasidžiaugėme giedra ir per pačias Jonines. Bet kada tam lietuviui gerai?

Visą dieną vis paprausdavęs Birštoną smagiu lietumi, vakare dangus trumpam aprimo ir bent jau per koncertą savivaldybės aikštėje leido žmonėms pasimėgauti švente.

Jonines švęsti mieste išties buvo gera mintis – juk drėgna ir žvarboka estradoje prie Nemuno. Tačiau buvo pažadėta, kad kitąmet visi, kas norės šventės, turės traukti į gamtos prieglobstį. Žinoma, jei kitaip nenuspręs šventasis Jonas.

Miesto šeimininkai – birštoniečių mylimi „Raskila“, „Kupolė“ ir „Kupoliukai“ – į svečius pasikvietė šaunųjį Kauno „Rasos“ ansamblį. Tad vis gausėjančiam žiūrovų būriui aikštėje atsivėrė nuostabūs vaizdai, ausis malonino liaudies dainos ir melodijos. Eidami į šventę šokėjai ir dainininkai turėjo žengti per simbolinius vartus – viršūnėmis susirėmusius berželius, o ten jų rankas plovė tyras vanduo, skaidrumu ir vėsa prasiskverbiantis į pačias sielos gelmes. Tuomet iš ten ištrūksta dainos, kiekvieną klausytoją užliejančios ramybe, švelnumu ir pasididžiavimu, kokie esame ir galime būti. Tačiau šventėje reikia ne tik klausytis ir mąstyti, bet ir smagiai pasibūti, šokyje pakrutėti. O to džiaugsmo su kaupu dovanojo ir birštoniečiai, ir jų svečiai kauniečiai, patys tarsi plunksnelės po aikštę skraidę ir žiūrovus išjudinę pasisukti valsiuko žingsneliu. Net svečias iš rytų, pakviestas šokiui mielos birštonietės, kuo puikiausiai perėmė melodiją ir ritmą. Ką gi, muzika – tikrai universali, visiems suprantama kalba, ar būtum šiaurietis lietuvis, ar iš tekančios saulės krašto atvykęs studentas.

IMGP6025

Smagu ir gera buvo žiūrėti į dainuojančius, gražiai šokančius vaikus, jaunuolius ir „brandųjį jaunimą“. Lyg aidas iš tolios senovės į dainas įsiliedavo žirgo žvengimas. O jis Birštono gatvėmis ant nugaros mielai nešiojo vaikus ir vyresniuosius. Gaila, kad šventę ir sugadino ir vėl prapliupęs lietus. Kas jo išsigando, skubėjo skirstytis, nusivylę, kad šiemet Joninės, ko gero, bus be laužo ir stebuklingojo paparčio žiedo paieškų. Bet juk paparčiai auga ne tik miške ir žydėti jie gali net ir po daugiabučio langais. Reikia tik tikėti trumpiausios metų nakties magija.

Taip pat skaitykite

2 komentarai

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti