Sveikatos apsaugos ministerija: turite įtarimų dėl koronaviruso, norite pasitikrinti – važiuokite į Kauną

IMG-3410 2

kvitrina.com

Ką gi, karantinas parodė, jog Lietuvoje žmonės gyvena arba penkiuose šalies didmiesčiuose, arba dešimtyje taip vadinamų apskrities centrų. Visų kitų rajonų centrai neverti Valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo dėmesio. 

Nors pradžioje planai mobiliuosius punktus koronavirusui tirti  įrengti buvo visuose savivaldybių centruose, vėliau šios idėjos atsisakyta. O realiai dirba tik 4 punktai Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje. 

SAM į naujienų portalo kvitrina.com klausimą apie mobilaus punkto veiklą Prienuose atsiuntė tokį komentarą: „Valstybės lygio ekstremalios situacijos operacijų vadovo sprendimu, mobiliuosius punktus, kuriuose pacientams atliekami tyrimai dėl naujojo koronaviruso (COVID-19), numatyta įsteigti dešimtyje savivaldybių – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Marijampolės, Tauragės, Telšių, Alytaus, Utenos. Vilniuje – du, o Kaune ir Klaipėdoje – po vieną tokį punktą jau veikia. Kituose miestuose šie punktai taip pat pradės veikti, kai bus suformuotos komandos, apmokyti darbuotojai, užtikrintos reikiamos priemonės. Prienų, kaip ir, pavyzdžiui, Raseinių, Jonavos, Birštono ir kitų miestų, gyventojus aptarnauja Kaune įkurtas mobilusis punktas. Taigi, punktai, paprastai tariant, padalinti aptarnaujamoms teritorijoms geografiškai“. 

Turit įtarimų, jog esat užkrėsti koronavirusu, skambinkit ir važiuokit į Kauną. Neturit automobilio, dar veikia viešasis transportas. Išleisit keletą euriukų ir nieko baisaus neatsitiks, o jei truks tų euriukų maistui nusipirkti, ne problema. Gal kaimynai pagelbės…

IMG-3411 2

Prienų rajono savivaldybė į klausimą dėl mobiliojo punkto atsakė: „Vieta mobiliam punktui yra numatyta, o klausimų dėl darbuotojų apmokymų, reagentų, Savivaldybės administracija neturi teisės spręsti“. Darbui jame formuojamos 3 komandos.

SAM į patikslintą klausimą dėl punktų paruošimo pabrėžė, jog „savivaldybės rūpinasi punkto steigimu ir viskuo, kas su juo susiję, taip pat ir komandų formavimu.  Darbuotojų mokymu rūpinasi Krizių tyrimo centras“.

Čia, Lietuva…  

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti