Sveikatiada – visus metus

Gelbėkit vaikus

Nežinančiųjų, kas yra sveikas gyvenimo būdas, jau turbūt nebėra, tačiau besilaikančiųjų šių principų – dar reta. Nelengva atsisakyti gardaus, bet netinkamo maisto, sunku atsikratyti žalingų įpročių, radikaliai pakeisti mąstymą ir gyvenimą. Dažną tai padaryti priverčia liga, bet ar būtina prieiti ribą, kad imtum keistis? Štai todėl sveikos mitybos ir gyvensenos pradmenys jau imami diegti mokyklose, kad žmogus nuo mažumės žinotų, kas jo organizmui gerai, o kas kenkia. Tiesa, tiek vaikams, tiek suaugusiems paskaitos ir moralizavimai yra nuobodu, per prievartą grūdami principai neranda atgarsio nei vieno žmogaus sieloje. O juk daug lengviau prisiminti ir pritaikyti įdomiai, linksmai, nekasdieniškai įgytas žinias. Mokiniams tai padeda padaryti respublikinis Sveikatiados projektas, kuriame aktyviai dalyvauja Stakliškių vidurinės mokyklos vaikai.

Kaip pasakojo šios mokyklos socialinė pedagogė Daiva Švedienė, visas spalis buvo skirtas Sveikatiados konkursui „Sveikuoliai – šaunuoliai“, kuriame dalyvavo 7, 10 ir 11 klasių mokiniai su auklėtojais. Pirmasis šio konkurso etapas – „Vaisių ir daržovių mitingas“. Jame mokiniai galėjo parodyti ne tik savo žinias apie sveiką gyvenseną, bet ir jas propaguoti visuomenėje. Mitingus rengę vaikai ruošė stendus, plakatus, nešdami šūkius, žygiavo miestelio gatvėmis, aplankė seniūnijos darbuotojus ir ikimokyklinio skyriaus vaikučius. Čia jie papasakojo apie vaisių ir daržovių teikiamą naudą, rodė filmukus, sekė pasakas, minė mįsles ir, žinoma, dalino atsineštas daržų ir sodų gėrybes. Pradinių klasių mokiniai taip pat susitiko su „mitinguotojais“, sužinojo iš jų daug naujo ir įdomaus.

Sugrįžusių po rudens atostogų stakliškiečių laukia naujas Sveikatiados iššūkis – „Sveikos mitybos diena“, kur jie vėl galės parodyti savo išmonę ir žinias. O gruodžio pradžioje bus išrinkta viena klasė, antrajame konkurso etape susirungsianti su kitų respublikos mokyklos atstovais. Baigiamasis projekto renginys – žinių konkursas Vilniuje, o jo nugalėtojams bus skirti labai puikūs prizai: pasibuvimas sveikatingumo stovykloje, stalo futbolo ir stalo teniso stalai ir kt. Konkurso renginiai vyks iki pat mokslo metų pabaigos.

Sveikatiados konkurse Stakliškių vidurinės mokyklos mokiniai dalyvauja jau trečius metus. Pasak D. Švedienės, pradžia gal buvo vangoka, tačiau vėliau vaikai ir mokytojai iš konkurso pasiūlymų atrado sau tinkamų veiklos sričių, išradingumo ir kūrybiškumo netrūksta ir patiems. Nors nereikia tikėtis, sako pedagogė, kad po tokių renginių vaikai staiga atsisakys traškučių ar saldumynų, tačiau svarbiausia po truputėlį jiems diegti žinias, kurias, atėjus laikui, jie tikrai panaudos savo sveikatos labui. To ir siekiama kasmet vis įdomesniais Sveikatiados konkursais.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti