•  

     

     

     

Svečiuose pas Punsko lietuvius

Laima Polenskaitė

Ne pirmą dešimtmetį lietuvių bendruomenė Punske (Lenkija) sukviečia savo krašto gyventojus bei gausybę svečių iš kaimyninių Lietuvos regionų į pačią svarbiausią metuose šventę – Punsko dienų – Žolinės renginius, kurių pagrindinis akcentas – Punsko bažnyčios Švenčiausiosios Mergelės Marijos ėmimo į dangų atlaidai arba Žolinė. Šia proga jau penkti metai į Punską vyksta ir Birštono meno mokyklos dizaino studijos narės. Šiais metais pirmą kartą šioje šventėje dalyvavo ir Prienų dizaino studijos narės (vad. Vilma Krasauskienė).

Beje, pastaruoju metu tai jau ne tik religinė šventė. Be atlaidų, šurmuliavo  ir tautodailės mugė, vyko amatų ir lietuviškų patiekalų pristatymas bažnyčios aikštėje, netrūko ir sporto varžybų, koncertavo Punsko krašto ansambliai, vyko IV Žolinės folkloro festivalis bei Duonos, medaus ir pieno šventė.

Savo darbus pasiūliusios moterys nenusivylė ir sulaukė didelio susidomėjimo. Juk ne kasdien gali įsigyti rankomis pagamintų papuošalų iš odos, stiklo, medžio.

Pakalbinta studijos vadovė Vilma džiaugėsi, kad dizaino studijos narės tinkamai pasiruošė šiai šventei ir liko patenkintos. Be to, pasak pašnekovės, Punsko lietuviai labai dvasingi ir Žolinė švenčiama pakiliai.

Taigi maloni šventė ir mugė nuteikė nares naujoms idėjoms ir darbams, nes kiekviena moteris ar mergina nori pasipuošti savo rankomis pagamintais papuošalais ar mezginiu. Visų pirma jie bus originalūs, nepakartojami. Tad vadovė Vilma Krasauskienė kviečia norinčius burtis į Birštono ar Prienų dizaino studiją ir nuo rugsėjo mėnesio išbandyti savo jėgas kuriant ir įgyvendinant idėjas.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti