Susitikimas su kariais savanoriais

IMG_2927

Lapkričio 23 d. – Lietuvos kariuomenės diena. Šiais metais mūsų gynėjams, gynusiems ir ginantiems mus savo pačių gyvybėmis, sukanka garbingi 96-ieji. Šia įsiminta proga Stakliškių vidurinėje mokykloje lapkričio 7 d. vyko susitikimas su Lietuvos kariuomenės savanoriais.

Mus, mokinius, o galbūt ir mokytojus, iškart stipriai sudomino karių transportas – tikrų tikriausias karinis sunkvežimis. Juk ne kasdien galima pamatyti tokią neįprastą mašiną riedančią gatve, o tuo labiau užsukančią į mokyklą, todėl susidomėjusieji puolė į lauką gilinti savo žinių apie karinę sausumos techniką.

Vėliau vyresnieji bei jaunesnieji gausiai susirinko į aktų salę pagaliau susitikti su Dariaus ir Girėno apygardos 2-osios rinktinės kariais. Labai laukėme šio momento, nes karys mums – didžiulis autoritetas. Po trumpo supažindinimo su savo darbu kariai pristatė savanorystės idėją, kuri, kaip galima buvo matyti iš besiklausančiųjų veidų, sudomino tikrai ne vieną. Tą parodė ir klausimų karininkams gausa – rankas aukštai kėlė tiek maži, tiek dideli, nors šį kartą aktyvesni buvo jaunėliai, matyt, stipriai sužavėti visų kario savanorio privalumų. Pasibaigus susipažinimui prasidėjo įdomiausia susitikimo dalis – praktinė veikla.

Norintieji galėjo prieiti prie karių, klausti rūpimų klausimų, apžiūrėti atsivežtą ginkluotę, išmokti ją laikyti, pasimatuoti sunkią kareivišką kuprinę ir netgi užsimaskuoti tikru maskuojamuoju grimu! O norinčiųjų netrūko – nuo mažiausiųjų iki pačios direktorės Loretos Šernienės, kuri rankose drąsiai laikė vieną iš automatinių šautuvų.

Salėje virė diskusijos, mokiniai grupelėmis traukė prie kiekvieno savanorio, fotografavosi, tarpusavyje dalijosi įspūdžiais, šmaikštavo, jog dabar nugalėtų bet kokį priešą, nes moka elgtis su šautuvais bei kita amunicija. Tokia dienos mokykloje pabaiga buvo itin jaudinanti – sužinojome ir pamatėme daug naujo, supratome, koks yra kario gyvenimas, galbūt kas nors savyje atrado tikrą karį, kuriam reikėjo tik mažyčio stumtelėjimo – tokio susitikimo.

 

Stakliškių vidurinės mokyklos prezidentas Linas Bagdanavičius

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti