Susitarimui dėl mažesnės kainos – žalia šviesa

UAB „Prienų energija“ vadovas Vaidas Povilėnas tikisi, jog pradėtas bendradarbiavimas ateityje išsaugos galimybes įsteigti bendrą su savivaldybe šilumą tiekiančią įmonę.

UAB „Prienų energija“ vadovas tikisi, jog pradėtas bendradarbiavimas ateityje išsaugos galimybes įsteigti bendrą su savivaldybe šilumą tiekiančią įmonę.
Rajono savivaldybės Tarybos nariai neeiliniame posėdyje 24 balsais už, vienu prieš (Jonas Vilionis) pavedė administracijos direktoriui A. Marcinkevičiui ir AB „Prienų šilumos tinklai“ direktorei Albinai Mincuvienei pasirašyti susitarimą su UAB „Prienų energija“ dėl Jiezno katilinės Nr. 2 grąžinimo turto nuomotojui ir šilumos tarifo sumažinimo 3,98 ct/kWh su PVM. Tiesa, 1,93 ct/kWh šilumos tarifas nuo spalio 1 d. mažėtų ir be Jiezno katilinės grąžinimo AB „Prienų šilumos tinklai“, nes būtų įvertinta grąžinta 2009/2010 m. sezone susidariusi dėl kuro pabrangimo skolos suma. Katilinės grąžinimas leis tarifą sumažinti dar 2,05 ct/kWh su PVM. Bendras tarifo sumažėjimas nuo spalio 1 d. sieks 3,98 ct/kWh (su PVM). Lapkritį kuro dedamosios perskaičiavimas gali sumažinti tarifo sumažėjimo dydį, bet bendras sumažėjimas tikrai bus. Specialistų paskaičiavimais, 60 m² buto savininkai, pritaikius šį tarifo sumažėjimą, turėtų už šilumą mokėti vidutiniškai 81 Lt/mėn. mažiau.
UAB „Prienų energija“ po susitarimo suderinimo savivaldybės administracijai pateikė ir alternatyvų pasiūlymą, kurio įgyvendinimas leistų sumažinti šilumos tarifą papildomai (iki 4,61 ct/kWh su PVM). Bet kai kurie Tarybos nariai tokį šilumos tiekėjo pasiūlymą įvardino kaip klastą ir norą suklaidinti Tarybos narius ir rajono gyventojus. Diskusijos metu išaiškėjo, kad Tarybos nariai, nors ir sėdo prie derybų stalo su šilumos tiekėju, bet juo nepasitiki.
UAB „Prienų energija“ direktorius Vaidas Povilėnas naujienų portalui kvitrina.com teigė, kad nežiūrint į tai, jog Tarybos nariai atmetė pasiūlymą sumažinti šilumos tarifą papildomai dar 0,63 ct/kWh, pasiektas susitarimas bus pasirašytas. Pasak jo, šilumos tiekėjo pasiūlymo esmė tame, kad praeitą šildymo sezoną susidariusią skola (apie 240 000 Lt) dėl kuro pabrangimo būtina perkelta kitam šildymo sezonui. Anot šilumą tiekiančios bendrovės vadovo, jokios klastos šiame pasiūlyme nėra, o susidariusios nuo perkeltos sumos palūkanos siektų apie 15 000 Lt, gyventojai gi per šildymo sezoną sutaupytų apie 150 000 Lt (?).
Tarybos nariai diskusijos metu pabrėžė būtent šilumos tiekėjo norą uždirbti iš gautų palūkanų, o kitų variantų neakcentavo.
Vertinant abiejų šalių pasisakymus galima daryti išvadą, jog susitarimas dėl tarifo sumažinimo ir Jiezno katilinės Nr. 2 perdavimo bus pasirašytas. Rajono, ypač Prienų miesto, gyventojams šilumos tarifas tikrai sumažės, o dėl situacijos Jiezne buvo padaryta prielaida, jog tarifas tikrai nedidės.
AB „Prienų šilumos tinklai“ direktorė A. Mincuvienė teigė, kad šiuo metu daromi žingsniai įsigyti Jiezno katilinei Nr. 2 biokatilą, o paskaičiavimai ir tarifai bus pristatyti spalį Tarybos posėdyje.
Ar Tarybos nariai pasielgė teisingai, nutardami, kad 2010/2011 m. sezono skolos dėl kuro pabrangimo atidėjimas metams yra nepriimtinas, parodys ateitis.
Ir nors Tarybos nariai šiuo metu griežtai pasisako už tai, kad šilumos ūkį turi valdyti išskirtinai savivaldybei pavaldi įmonė, UAB „Prienų energija“ vadovas tikisi, jog pradėtas bendradarbiavimas ateityje išsaugos galimybes įsteigti bendrą su savivaldybe šilumą tiekiančią įmonę.

Taip pat skaitykite