•  

     

     

     

Šurmuliuojantis gamtos prieglobstyje tarptautinis pleneras „Panemunio spalvos“

IMGP4551

Vilija Čiapaitė

Vasara visu greičiu ridenasi rudens link, tačiau menininkai to tarsi nejaučia, nes jiems džiugu, kai susibūrę draugėn tapo gamtos pasikeitimus, atranda vis naujas spalvų ir reginių nišas. Gamtos apsuptyje jie vis atranda neatrastus spalvų tolius, tobulina, bendrauja.

Taigi nutariau nuvykti į sodybą, kur menininkai tiesia tiltus menui, juos tvirtina, puošia.

Panemunės sodyba šurmuliuoja

Nuvykus į vietą, pasitiko šios sodybos savininkė Jurgita Kazlauskienė. Ji palydėjo pas menininkus. Vis tik pasidomėjau, kas vyksta šiose erdvėse, kai nebūna menininkų. Pasirodo, erdvės labai tinka konferencijoms, susitikimams, edukacijoms. Čia, gamtos apsuptyje, galimi smagūs pasibuvimai, poilsis. Gal dėl ramybe alsuojančios aplinkos čia pradeda pamėgti ir savo kūrybines mūzas prisijaukinti menininkai.

Šio plenero kuratorė Gintarė Šiaulienė pasidžiaugė, jog Žydrūnas ir Jurgita Kazlauskai juos globoja ir prižiūri. Pasak jos, menininkai ir ji čia jaučiasi kaip namuose. O pleneras gana trumpas – tik savaitė, tačiau, pasak Gintarės, gana produktyvus. Menininkai tapo, ilsisi, bendrauja, aptarinėja būsimus darbus, kuriuos, galbūt, tapys ateityje.

IMGP4338

Gintarė supažindino su italų menininku Eduardo Iaccheo. Pasak jos, draugystė tęsiasi ne vienerius metus. Su juo dalyvavo ne viename plenere už šalies ribų, tad šį kartą jis buvo pakviestas susipažinti su Lietuva, jos žaluma, žmonėmis bei palikti pėdsaką čia, nuošaliame ir ramybe alsuojančiame kampelyje. Be to, nemokant kalbos, būtų sunkoka bendrauti, tačiau tarptautine gestų kalba vis tik galima susikalbėti, juokavo susirinkusieji.

IMGP4389

Bendrai nuotraukai susirinkusieji linksmai šypsojosi.

Beje, plenere dalyvauja Andrius Butvilas, Irma Gūžienė, Linas Jurčiukonis, Raimundas Karčiauskas, Daiva Linauskaitė, Ugnius Motiejūnas, Antanas Obcarskas, Eduardo Iaccheo, Lina Morkūnaitė-Vilkelienė ir kuratorė, menininkė Gintarė Šiaulienė.

Nuvykusi apžiūrinėjau darbus vietoje, kur menininkai tapo, buvau nustebinta ir sužavėta jų kūrybingumo. Pamačiusi nakties prieglobstyje laputę, nustebau. Tačiau, pasirodo, kūmutė kas vakarą atsliūkina į valdas ir be baimės puikiai pozuoja menininkams. Taigi, jos portretėlis irgi papildė darbų kolekciją.

IMGP4235

Už svetingą prieglobstį menininkai dėkingi šeimininkams Virginijai ir Žydrūnui Kazlauskams, tad penktadienio popietę, 17 val., kurhauze laukia susitikimo su žmonėmis, kurie vertina meną.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti