Sukurtų darbo vietų skaičius lems ir paramos dydį

Į Europos Sąjungos (ES) paramą verslo kūrimui ir plėtrai pretenduojantys kaimo gyventojai ar įmonės raginami griežtai laikytis dar teikiant paraiškas prisiimtų įsipareigojimų dėl naujų darbo vietų sukūrimo.

Pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007 – 2013 m. programos (KPP) priemonę „Parama verslo kūrimui ir plėtrai“ 2011 m. rudenį Nacionalinei mokėjimo agentūrai prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) buvo pateikta 491 paraiška, o prašoma paramos suma siekė beveik 227 mln. Lt. Tuo tarpu šios priemonės įgyvendinimui 2011 m. buvo numatyta 40 mln. Lt, vėliau biudžetas papildytas iki 127 mln. Lt. Kadangi prašoma paramos suma gerokai viršijo priemonei skirtą sumą, buvo sudaryta prioritetinė eilė. Dauguma pareiškėjų atitiko pirmąjį kriterijų – dar nėra gavę ES investicinės paramos žemės ūkiui ir kaimo plėtrai. Antrąjį prioritetinį kriterijų – parama sertifikuotų amatų plėtros projektams – atitiko 6 projektai. Tad pagrindinis ir eiliškumo numerį prioritetinėje eilėje nulėmęs buvo trečiasis pirmumo kriterijus – įgyvendinus projektą sukuriama daugiau darbo vietų.

Todėl dabar savo verslo projektus įgyvendinti pradėję pareiškėjai privalo laikytis šio įsipareigojimo ir įkurti būtent tiek darbo vietų, kiek buvo nusimatę paramos paraiškoje. Darbuotojų skaičių išlaikyti reikės ne trumpiau kaip 3 metus po projekto įgyvendinimo pabaigos. Nuostata dėl darbo vietų įkūrimo yra įtraukta ir į paramos teikimo sutartį, kurią pareiškėjai pasirašo su NMA.

Jeigu pareiškėjai minėtų įsipareigojimų nesilaikys, jie praras savo pagrindinį prioritetą prieš kitus paraiškas pateikusius kaimo gyventojus ar įmones, o NMA turės registruoti pažeidimus. Kiekvienas pažeidimas bus nagrinėjamas individualiai, jį išnagrinėjus bus sprendžiama ir dėl atitinkamų sankcijų taikymo.

Tad projektų vykdytojai raginami laikytis visų paraiškoje ir priemonės įgyvendinimo taisyklėse numatytų įsipareigojimų, kadangi nuo to priklausys jiems skirtos paramos dydis. Projektą įgyvendinti pareiškėjai turi ne vėliau kaip per 24 mėnesius nuo paramos sutarties pasirašymo dienos.

Maksimali paramos suma vienam projektui pagal priemonę „Parama verslo kūrimui ir plėtrai“ siekia 690 tūkst. Lt, o pagal supaprastintąsias priemonės įgyvendinimo taisykles – 207 tūkst. Lt. Ir vienu, ir kitu atveju per einamuosius ir dvejus ankstesnius mokestinius metus ji negali viršyti 690 tūkst. Lt. Finansuojama iki 65 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų, išskyrus tuos projektus, kurie tiesiogiai susiję su tradicinių amatų kūrimu ir plėtra. Tokiu atveju finansavimo intensyvumas gali siekti iki 75 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų.

Taip pat skaitykite