• prienuspauda

   

   

   

   

Stakliškių vidurinė mokykla taps gimnazija

IMGP8464

Gruodžio 17-ąją Stakliškių vidurinės mokyklos direktorė Loreta Šernienė parvežė kolektyvui džiugią žinią – iškovotas gimnazijos statusas. Tą dieną Švietimo ir mokslo ministerijoje buvo patvirtinti ir pasirašyti mokyklos akreditacijos dokumentai. Kaip pasakojo direktorė, šio didelio tikslo visa mokyklos bendruomenė siekė susitelkusi, dirbdama vieningai ir labai tikslingai. Tiek mokytojai, tiek mokiniai ir jų tėvai metė visas jėgas, kad mokyklos pasiekimai, rodikliai atitiktų akreditacijos reikalavimus, ir jiems tai pavyko. Iš 60 galimų surinkti balų stakliškiečiai gavo 50, o tai, L. Šernienės teigimu, itin didelis pasiekimas.

Dar visai neseniai, prieš kelerius metus, šioje mokykloje vyravo visai kitos nuotaikos. Pagal Prienų rajono savivaldybės Tarybos patvirtintą mokyklų tinklo optimizavimo planą, vidurinės mokyklos Stakliškėse turėjo nelikti. Tai nereiškė, jog įstaiga bus uždaryta visai, tačiau galimo išnykimo baimė jau buvo apėmusi visą bendruomenė. Tačiau viskas pasikeitė, kai ŠMM buvo patvirtinti lengvesni kriterijai kaimo vidurinėms mokykloms siekti gimnazijos statuso ir kai stakliškiečiams pedagogams ėmė vadovauti direktorė L. Šernienė. Savo ryžtu ir tikėjimu ji sugebėjo uždegti ne tik mokytojus, bet ir mokinius, jų tėvus, todėl visos jų pastangos buvo sutelktos siekti, kad mokykla taptų gimnazija. Ugdymo kokybės, mokytojų kvalifikacijos kėlimas, materialinės bazės turtinimas, mokymosi motyvacijos skatinimas ir kiti siekiai buvo įgyvendinami labai sėkmingai. Tai parodė akreditacijos komisijai pateikti mokyklos visapusio augimo rodikliai.

Didysis tikslas pasiektas, sako direktorė L. Šernienė, tačiau sustota ir lengviau atsipūsta nebus. Mokyklos bendruomenė imsis įgyvendinti svarbią misiją – pagilinto ir integruoto informacinių technologijų ir technologijų ugdymo, kuris mokiniams taptų svariu pagrindu surandant savo nišą šiuolaikiniame pasaulyje. Artimiausiu metu tikimasi gauti rajono valdžios pažadėtą 3D spausdintuvą, o  jau dabar kiekvienoje klasėje yra įdiegtos multimedijos, žymiai palengvinančios mokytojo darbą ir pagerinančios ugdymo galimybes bei pagyvinančios pamokas. Išnaudojamos visos prieinamos galimybės, kokias tik pasiūlo kūrybingi mokytojai, kad mokiniai žinias ir bendruosius gebėjimus gautų ne tik mokykloje, be ir įvairiose netradicinėse erdvėse, projektų, renginių, susitikimų, išvykų metu. Be to, gyvai ir aktyviai bendraujama su mokinių tėvais, jie įtraukiami į ugdymo procesą, atsižvelgiama į jų pasiūlymus ir nuomones.

Atgimimą išgyvenanti Stakliškių mokykla, įgaudama gimnazijos statusą, pasilypėjo ant dar tvirtesnio pamato, nusiteikdama tapti konkurencinga ugdymo įstaiga tarp kitų rajono mokyklų.

Taip pat skaitykite

4 komentarai

 1. Nijolė

  … Čia dirba pasišventę, gražūs, kantrūs mokslo žinių švietėjai.
  Čia gimė daugelio svajonės. Čia lankėsi garsūs poetai, kultūros ir meno veikėjai / anuomet, prieš kelis dešimtmečius, kai sąsiuviniuose, dienynuose rašyta- vidurinės ar V. Andrulio vardu/…
  Gražaus, nuoširdaus buvimo, mokančio dalytis ir džiaugsmą, ir skausmą. Patirtį ir laimėjimus. Viltį ir Tikėjimą.
  Kiekvieno mūsų širdis pripildančio taurumo , šventiškos šilumos. Išeinančiųjų ir sugrįžtančiųjų atminties, gyvinančios jau pramintą kelią į mokyklą. Sukančios šventės ir kasdienybės laiko ratą pirmyn…

  Atsakyti

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti