„Stakliškių“ krepšininkams kelias į ketvirtfinalį atsivėrė tik paskutinę rungtynių minutę

IMGP3509Kovo 10 d. „Stakliškių“ krepšininkai po permainingos ir sudėtingos kovos trečiosiose aštuntfinalio serijos iki dviejų pergalių rungtynėse prasimušė į RKL „B“ diviziono atkrintamųjų varžybų ketvirtfinalį.

Lemiamos rungtynės dėl patekimo į ketvirtfinalį „Stakliškių“ krepšininkams prasidėjo ne itin sėkmingai. Jaunieji KM „Perkūno-Vytrita“ žaidėjai, po skaudaus pralaimėjimo savo aikštelėje, svetur nutarė parodyti, jog ta nesėkmė buvo atsitiktinė (0:5, 2:7). Tiesa, ir aikštelės šeimininkai nenorėjo kartoti pirmųjų rungtynių klaidų (9:7). Kėlinio viduryje žaidimas išsilygino – pirmavo tai viena, tai kita komanda. Antroje kėlinio pusėje svečiai įgijo 4 taškų persvarą (16:20). „Stakliškių“ komandai pavyko atsilikimą likviduoti (22:22), bet po pirmojo kėlinio priekyje buvo kauniečiai (23:25).

Antrojo kėlinio pradžios scenarijus „Stakliškių“ komandai buvo dar prastesnis nei pirmojo. KM „Perkūnas-Vytrita“ krepšininkai susikrovė 10 taškų pranašumą (26:36). Tiesa, ir šį kartą aikštelės šeimininkai sugebėjo iki kėlinio pabaigos sumažinti skirtumą iki vieno taško (40:41).

Trečiojo kėlinio pradžioje „Stakliškių“ komanda akimirkai buvo priekyje (42:41), bet po kelių minučių svečiai iš Kauno vėl turėjo 9 taškų persvarą (42:51). Rolando Žaldario kariauna dar sykį sugebėjo išvengti nemalonumų ir ne tik panaikinti taškų deficitą, bet ir persverti rezultatą savo naudai (57:56).

Bet ir ketvirtajame kėlinyje aikštelės šeimininkams dažniausiai reikėjo vytis varžovus (61;65, 69:72). Likus iki rungtynių pabaigos 3,27 min. T. Čerkunovas sumažino „Stakliškių“ komandos deficitą iki vieno taško (71:72). Beveik 3 min. komandos jautė taškų badą. Pirmieji iš šio ceitnoto išėjo aikštelės šeimininkai – S. Januškis pataikė dvitaškį (73:72). Varžovai nesugebėjo sėkmingai užbaigti atakos, o „Stakliškių“ ataka buvo sustabdyta pražangomis. M. Petrauskas įmetė vieną baudą (74:72). Per likusias 9 sek. svečiai nesugebėjo surengti sėkmingos atakos ir ėmėsi pražangų taktikos. T. Čerkunovas prametė abu baudos metimus, bet kamuolį atkovojo S. Januškis ir tai buvo pergalė, ir kelialapis į ketvirtfinalį.

„Stakliškių“ komandoje S. Januškis (13 atkovotų kamuolių), T. Čerkunovas (12) ir M. Nenartavičius pelnė po 10 taškų, M. Petrauskas ir D. Kuzmickas – po 9, o daugiausiai taškų į varžovų krepšį įmetė T. Švedas (12).