Stakliškių gimnazija garsina savo miestelį

Loreta Šernienė, Stakliškių gimnazijos direktorė;

kvitrina.com

Kovo 22 dieną Stakliškių gimnazijos kiemas sunkiai talpino automobilius. Į respublikinę konferenciją „ Mokymo vertė – mokinio ūgtis“ rinkosi mokyklų direktoriai, pavaduotojai ugdymui, mokytojai iš visos respublikos. Iš viso renginyje dalyvavo 116 švietimiečių iš 8 rajonų. Kai kurie iš jų jau trečius metus iš eilės atvyksta į gimnazijos organizuojamą jau tradicine tampančią respublikinę konferenciją. Mokyklos bendruomenė džiaugiasi, kad yra patraukli ne tik savo rajono ar kaimyninių Alytaus bei Trakų rajono mokykloms, bet ir tokiems „gigantams“, kaip Vilniaus licėjui ar Vilniaus Žirmūnų gimnazijai.

Aktų salėje susirinkusius svečius pasveikino gimnazijos direktorė Loreta Šernienė, Prienų rajono savivaldybės administracijos direktorius Egidijus Visockas, jo pavaduotoja Rima Zablackienė, laikinai Švietimo skyriaus vedėją vaduojanti vyriausioji specialistė Virginija Zujienė. Ypač nuotaiką pakėlė jaunųjų stakliškiečių meninė programa. Mokyklos socialinei pedagogei Daivai Švedienei pristačius numatomas konferencijos veiklas, pirmieji pranešimą perskaitė NMVA (Nacionalinė mokyklų vertinimo agentūra) atstovai. Apibendrinti šalies mokyklų rodikliai, pasiekimai, jų analizė, auditų išvados labai pravertė pedagogams, norintiems sužinoti bendrąsias švietimo tendencijas šalyje. Tam tikras šokas dalyviams buvo „Sėkmės universiteto“ įkūrėjo, asmeninio ugdytojo Algirdo Karaliaus efektyvus pasirodymas. Per pusvalandį buvo ne tik pasikvatota iš širdies, bet ir pasisemta labai naudingų praktinių žinių. Beje, direktorė L. Šernienė pažadėjo, jog susitikimų su charizmatiškuoju A. Karaliumi galima tikėtis ir ateityje. Logine seka pirmiesiems dviem pranešimams tapo UAB Thinking Organisations direktorės, žmogiškųjų išteklių, verslo valdymo praktikės ir konsultantės Giedrės Lečickienės patarimai, kaip išmokyti vaikus savarankiškai mąstyti ir mokytis.

Antroji dienos pusė buvo taip pat labai aktyvi. Darbas buvo organizuotas „greitojo traukinio“ metodu, kuris konferencijos dalyvius vežė Geros mokyklos link. Visi norintieji galėjo dirbti visose 5 grupėse, diskutuoti ir išbandyti mąstymo žemėlapius, kuriuos ugdymo procese pradėjo taikyti Stakliškių gimnazija. Šie metodai moko ir skatina mokinius mąstyti. Tokią metodiką mokinių tobulėjimui pasirinko mokykla.

Diena prabėgo nepaprastai greitai. Aptardami konferenciją svečiai išreiškė norą ir kitais metais sugrįžti. Jų teigimu, Stakliškių gimnazija dirba inovatyviai, netradiciškai, čia šilta ir gera, o konferencijoje patirta ne tik gerų emocijų, bet ir pasisemta žinių ir naujų idėjų.

Labai džiugu, kad gimnazijos mokytojų komandos darbas buvo taip gerai įvertintas. Gimnazijos entuziastai vėl brandins naujas idėjas, laukdami kitų mokslo metų ir kitos, jau ketvirtosios, respublikinės konferencijos savo mokykloje. Juk daugiausia įgijo būtent jie, besiruošdami konferencijai ir bendradarbiaudami su kolegomis iš įvairių respublikos mokyklų.

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti