Štai ir išlindo yla iš maišo

Prienų rajono socialdemokratai – prieš socialdemokratus. Kitaip dabartinės situacijos nepavadinsi.

Po to, kai socialdemokrato Alvydo Vaicekausko sukurta naujoji valdančioji dauguma nesugebėjo atleisti iš pareigų administracijos direktoriaus liberalcentristo Algio Marcinkevičiaus, LSDP Prienų skyriaus taryba nutarė, jog užteks juokinti rajono žmones ir įpareigojo skyriaus pirmininką A. Vaicekauską ir merą V. Bujanauską formuoti naują daugumą bei tam, kad derybinės pozicijos būtų stipresnės, vesti jas su kitomis frakcijomis kartu su liberalcentristais.

Pastarųjų lyderis Algirdas Kederys ne vieną kartą yra sakęs, jog jei socialdemokratų aštuntukas laikysis kartu, liberalcentristai bus bendroje koalicijoje, bet nesiruošia atskirai remti nei A. Vaicekausko, nei V. Bujanausko šalininkų.

Kol meras V. Bujanauskas susitikinėjo su galimais naujos koalicijos partneriais, kitas socdemų derybininkas A. Vaicekauskas kartu su opozicinėmis frakcijomis (Jungtine ir „Keturių) ir keliais bendraminčiais iš savo partijos pasirašė antrąją interpeliaciją administracijos direktoriui A. Marcinkevičiui. Meras V. Bujanauskas ir kiti LSDP Prienų skyriaus tarybos nariai apie tokį skyriaus pirmininko žingsnį sužinojo tik po to, kai interpeliacija buvo užregistruota ir perduota rajono savivaldybės Tarybos pirmininkui.

A. Vaicekauskas naujienų portalui kvitrina.com patvirtino, kad antroji interpeliacija administracijos direktoriui buvo pasirašyta nesuderinus šio žingsnio su skyriaus taryba. Pasak socialdemokratų lyderio, jis kitaip pasielgti negalėjo, nes buvo pasirašęs pirmąjį interpeliacijos tekstą, o nuo to laiko niekas nepasikeitė.

Paklaustas, ar teisingai pasielgė su partneriais, su kuriais buvo įpareigotas kartu vesti derybas dėl naujos daugumos formavimo, atsakė, jog liberalcentristai atsisakė bendradarbiauti, ir pridūrė, jog jo netenkina jų pozicija kitų galimų partnerių atžvilgiu.

Tokiu būdu rajono socialdemokratų lyderis, pasitelkęs į pagalbą opoziciją, ėmėsi diskredituoti veiklą socialdemokrato mero V. Bujanausko, kuris kadencijos pradžioje tapo visos Tarybos vienijančiu faktoriumi, kai „teistvarkiai“ sugriovė jų pačių rankomis sukurtą daugumą ir, persimetę pas socialdemokratus, grąžino juos į valdžią. Tačiau tuometinis „teistvarkių“ atėjimas į socialdemokratų formuojamą daugumą buvo galimas tik su sąlyga, jog meru negali būti siūlomas A. Vaicekauskas.

Dauguma buvo suformuota, bet galingas monstras pradėjo skilinėti ir, kaip matome, visiškai suskilo, nes pirmiausiai susipešė konservatoriai, paskui atėjo laikas subyrėti jungtinei frakcijai („teistvarkių“, liberalcentristų, konservatorių ir socialdemokratinių sąjūdiečių). Dabar gi atėjo laikas skilti ir socialdemokratų monolitui.

Tiesa, socialdemokratai ilgą laiką brendusį skilimą vadino nuomonių įvairove, bet faktai rodo, jog jų nesutarimai jau peržengė kritinė ribą ir bet kuriuo metu gali įvykti kas tai panašaus į revoliuciją.

sdp-700x423

Ar socialdemokratas A. Vaicekauskas (kairėje) pakeis socialdemokratą V. Bujanauską (dešinyje)?

 

Tačiau bėda nevaikščioja viena.

Gali atsitikti ir taip, jog opozicinė Jungtinė (5), „Keturių“ (4) ir „teistvarkių“ (4) vėl susibėgs ir išstums besidraskančius socialdemokratus į opoziciją.

A. Vaicekauskas tikina, jog jo dabartiniai veiksmai būtent ir nukreipti prieš bandymus suburti daugumos koaliciją be socialdemokratų. Bet ar ne per didelė tokiai vizijai įgyvendinti pasirinkta kaina – socialdemokratų vieningumas?

Interpeliacija A. Marcinkevičiui buvo pasirašyta birželio 28 d. ir jau buvo aišku, jog liepos 5 d. posėdis neįvyks, nes pasklido kalbos, jog daug Tarybos narių išsiruošė atostogauti, nors gerai žinojo, kad tarp liepos ir rugpjūčio mėnesių posėdžių turės beveik dviejų mėnesių pertrauką.

Interpeliaciją A. Marcinkevičiui pasirašė 12 Tarybos narių: 2 darbiečiai (R. Zablackienė, V. Martinaitis), 2 konservatoriai (J. Krikštolaitis, R. Keturakienė), 2 valstiečiai (J. Vilionis, M. Butkevičius), 2 socialdemokratiniai sąjungiečiai (E. Visockas, A. Buitkus), nepartinis L. Sakalavičius ir 3 socialdemokratai (A. Vaicekauskas, A. Mickienė, H. Radvilavičius).

Pagal naujienų portalo kvitrina.com informaciją, darbietė R. Zablackienė ir „teistvarkis“ Vytautas Kamblevičius buvo susitikę ir galimai kalbėjosi apie interpeliacijos A. Marcinkevičiui palaikymą. O gal net apie koalicijos formavimą be socialdemokratų, nes vargu ar Vytautas Kamblevičius sutiks, kad mero postas naujoje koalicijoje, jei joje dalyvaus ir „teistvarkiai“, atitektų socialdemokratui A. Vaicekauskui, kuris iniciavo L. Jakinevičienės atleidimą.

Jei anksčiau J. Vilionis teigdavo, jog su V. Kamblevičiumi už vieno stalo daugiau nesės, tai dabar savo poziciją pakeitė: esą su „teistvarkiais“ galima jungtis, nes V. Kamblevičiaus Taryboje nėra. Taigi atrodo, jog paskutinis barjeras siekiant vėl atkurti pirmąją šios kadencijos daugumą panaikintas.

O kas gi laimės šioje beprotiškoje politinėje karuselėje? Ką gi, palauksime iki liepos 18 d.

 

Vacys Staknys 

Taip pat skaitykite

21 komentarai

  1. kaperonika

    labia vargo…. stengesi vaicekauskas abu su vaidogu ranka rankon, tai ko vel nepabandzius…..apetitas tai auga.nusipelne gyvent geriau nes moka elgtis nagliau…..