•  

   

   

   

Stadiono su dirbtine danga statyba nuvertė beržus, bet atvėrė kelią siauros kūgiškos lajos formos tujoms

IMGP1166

kvitrina.com

Kovo 16‒17 dienomis šalia Prienų sporto arenos ir renovuojamo futbolo stadiono su lengvosios atletikos takeliais buvo nupjauti gražuoliai beržai. Darbai buvo atlikti greitai. Tiesa, prieš tai jokios informacijos apie medžių pjovimą nebuvo išplatinta. Prienų seniūnijos pranešimą apie įvykdytus beržų pjovimo darbus su nurodyta priežastimi (beržai buvo pašalinti, nes terš dirbtines stadiono ir bėgimo takų dangas, o tai mažins jų eksploatavimo laiką) naujienų portalas kvitrina.com gavo kovo 19 d.

Pranešime taip pat nurodyta, jog vietoje beržų bus pasodintos siauros kūgiškos lajos formos tujos. Prienų rajono savivaldybės ekologė Ilona Ramanauskienė, patvirtinusi, jog beržų pjovimui buvo duotas leidimas, teigė, kad kitos rūšies medžiai šalia sporto arenos ir stadiono bus pasodinti jau balandžio mėnesį. Prienų rajono savivaldybės architektė Dalia Joneliūnienė naujienų portalui kvitrina.com paaiškino, jog beržai nėra miesto medžiai, todėl bus pakeisti tujomis, kurios duoda žalumą, užstoja nuo vėjų, bet neteršia aplinkos. Pasak D. Joneliūninės, tujos bus atsodintos tose vietose, kuriose nepraeina inžineriniai tinklai.

Taip pat skaitykite

3 komentarai

 1. Jolita

  Kauno pavyzdžiu, medis vertinamas pagal naudingos medienos kiekį.Supuvusių griuvenų mediena naudos neduoda. Ir savivaldybės klerkės atsikalbinėja kaip kokia Kauno Radeta. Biurokratinis (vidurių) užkietėjimas neįveikiamas.

  Atsakyti

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti