•  

     

     

     

„Šrekas“ – sanatorijos „Versmė“ procedūrų deimantas

20

kvitrina.com

Gydomasis purvo poveikis Europos kurortuose buvo žinomas jau XIX a. pradžioje. Į Lietuvą, į Birštono sanatoriją, šios procedūros atkeliavo gerokai vėliau – 1927 metais įrengtas tam skirtas gydyklų pastatas. Purvą veždavo iš Paprienės Velniabliūdžio durpyno, laikydavo specialiose duobėse prie senųjų šaltinių, iš ten gabendavo į džiovyklą pusei ar vieneriems metams. Vonioms durpes paruošdavo pildami į jas mineralinį vandenį ir kaitindami mišinį iki 70 laipsnių (Juozas Šleikus. Birštono muziejus. Birštono kurorto istorijos apžvalga).

Tad šiemet jau 90 metų, kai Birštono kurorte pradėtos taikyti purvo procedūros. Be abejo, nuolat tobulėja jo paruošimo technologijos, panaudojimo būdai. Kone plačiausiu šių procedūrų spektru pasižymi sanatorija „Versmė“, kurios poreikiams atidarytas karjeras prie Kašonių kaimo Jiezno seniūnijoje. Procedūroms naudojamas natūralus, ekologiškai švarus, specialiai apdirbtas (išvalytas ir susmulkintas) purvas. Be to, sanatorija yra įgijusi sertifikatą, liudijantį, jog čia patenkantis  purvas (peloidai) atitinka gamtinių sveikatos veiksnių kokybės reikalavimus. Kad būtų užtikrinta durpių ir purvo švara, durpyną nuolat stebi ir tiria Lietuvos hidrogeologijos tarnyba, o saugyklas – mikrobiologai, kartais surengiantys ir netikėtus patikrinimus. Visa tai padeda apsisaugoti nuo galimo medžiagų užteršimo ir pavojaus klientų sveikatai.

Kas tokio yra purve, kad jis taip teigiamai veikia sveikatą? Kaip sako sanatorijos „Versmė“ direktorius Antanas Danys, ypatinga durpių sudėtis ir šiluma, iš mišinio išsiskiriančios medžiagos ir sudaro poveikį, kurį kai kurie pacientai pajunta jau po pirmosios procedūros. O ligų, kurios gydomos purvu, sąrašas išties ilgas: lėtiniai sąnarių uždegimai, osteoartrozė, lėtinis spondiloartritas, osteochondrozė, raumenų, sausgyslių, kaulų traumos ir susirgimai, būklės po nudegimų, traumų, uždegimų, periferinės ir centrinės nervų sistemos susirgimai, lėtiniai ginekologiniai ir virškinimo sistemos uždegimai ir t.t. Vis dėlto, esama ligų, kuriomis sergant šios procedūros nerekomenduojamos. Todėl svarbu konsultuotis su gydytojais, kurie parinktų tinkamiausius gydymosi būdus.

idshko532

Sanatorijoje „Versmė“ siūlomos purvo ir mineralinio vandens vonios, purvo aplikacijos (įvyniojimai), sauso pašildyto purvo maišelių aplikacijos bei purvo su moliu savitarna, vadinamasis „Šrekas“. Beje, pastaroji, itin populiari procedūra yra paties direktoriaus A. Danio išradimas. Kaip pasakoja išradėjas, svarstant, ką naujo galima būtų pasiūlyti klientams, kilo mintis tris gamtos dovanas – mineralinį vandenį, purvą ir molį – panaudoti išskirtinei procedūrai, pagaminus iš jų specialų mišinį, kurį žmonės galėtų užsitepti patys taip, kaip nori. Pasirodė, kad sudėtinė šio mišinio dalis, molis, yra puiki rišančioji medžiaga, labai tinkama švelniam odos šveitimui.

Tad „Šrekui“ naudojamas natūralus, ekologiškai švarus, specialiai apdirbtas (išvalytas ir susmulkintas) rusvasis molis. Gydomojo purvo ir mineralinio vandens mišinys šiluminiu ir cheminiu poveikiu gerina kraujotaką, mikrocirkuliaciją, mažina skausmą, stimuliuoja endokrininių liaukų veiklą, padidina organizmo adaptacines ir kompensacines funkcijas. Be to, valoma, jauninama ir minkštinama veido ir kūno oda, pašalinamos negyvos, suragėjusios odos ląstelės, naikinami išryškėję ir (ar) sutrūkinėję kapiliarai, dezinfekuojama, stangrinama oda ir pašalinamas jos blizgesys, stimuliuojamas jos ląstelių atsinaujinimas, nes šiame gydomojo molio, gydomojo purvo, mineralinio vandens mišinyje gausu natūralių mineralinių medžiagų, humusų, biologiškai aktyvių radikalų.

Pastebėta, kad pasinaudojus šiuo gamtos ir žmogaus sukurtu derinuku sumažinamas plaukų lūžinėjimas, stabdomas jų slinkimas, pagerinama odos kraujo apytaka ir apsaugoma nuo pleiskanų susidarymo. Ko gero, ypač aktuali žinia moterims, kad maždaug po aštuonių „Šreko“ procedūrų pradeda mažėti, nykti su amžiumi atsiradusios veido ir kūno odos raukšlės.

Ir dar – „Šrekas“ puikus pasirinkimas tiems, kam netinka sunkesnės purvo procedūros. Tai yra vienas „Versmės” sanatorijos išskirtinumų ir unikali paslauga žmonėms, ieškantiems efektyvių sveikatinimo ir grožio procedūrų.

 

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti