Sprendimas dėl šildymo – vasaros pabaigoje

Šildymas ir karšto vandens tiekimas jiezniečiams – nemenkas galvosūkis. Iškylančios dėl to problemos labiausiai jaudina vyresniojo amžiaus, nepasiturinčius, ligonius slaugančius žmones. Kai kurie jų birželio 11-ąją susirinko į Jiezno kultūros ir laisvalaikio centrą susitikti su administracijos direktoriumi Algiu Marcinkevičiumi, AB „Prienų šilumos tinklai“ vadove  Albina Minciuviene ir UAB „Roalsa“ direktoriumi Sauliumi Bartašiūnu. Gaila, tačiau į šį svarbų susitikimą atėjo vos saujelė jiezniečių, turėjusių gvildenti visam miestui aktualius klausimus. Pasak šių žmonių, skaudžiausia bėda Jiezne, pasibaigus šildymo sezonui, yra karšto vandens tiekimas. Kadangi jį vartojančiųjų yra nedaug, katilinė kūrenama tik savaitgaliais, nes taip bandoma nors šiek tiek sutaupyti išlaidas, kurių net ir dėl kelių dienų susidaro nemažai. Tačiau žmonės skundžiasi, jog butuose nešyla „gyvatukai“, vonių kambariuose kaupiasi drėgmė, juose šalta, o kai kurie gauna naudotis ne karštu, o tik šiltu vandeniu. Svečiams buvo priekaištaujama ir dėl perimtos katilinės – nors buvę žadėta, jog kainos už šildymą labai sumažės, bet, pasak kai kurių moterų, jos apmenko neitin ženkliai.

Seniūno Algio Bartusevičiaus atlydėti svečiai puikiai suprato jiezniečių išdėstytas problemas ir turėjo jiems ką patarti. Vis dėlto, jų siūlymas vasaros metu naudotis elektriniais vandens šildytuvais buvo sutiktas gana priešiškai – žmones gąsdina išaugusi elektros kaina, šildytuvų prijungimo sudėtingumas ir, žinoma, tam reikalingos išlaidos. Be to, kai kuriuose daugiabučiuose pasenusi elektros instaliacija jau dabar neatlaiko susidarančių apkrovų, todėl ėmus šildyti dar ir vandenį baiminamasi galimų nelaimių. Be to, nors daugelis ir norėtų kasdien turėti savo reikmėms karšto vandens, tačiau visa esmė yra pinigai. Pasak S. Bartašiūno, jei karštas vanduo jiezniečiams būtų tiekiamas kasdien, šildymo kaina prasidėjus naujam sezonui išaugtų daugiau negu trigubai. Tad nori nenori, reikia galvoti ne tik apie patogumus, bet ir apie būsimas išlaidas. Regis, gana logiška išeitis – taupyti ir nešildyti vandens vasarą, taip pat sulaukė nemažai priešiškų įvertinimų. Iš tiesų, pasikaitinti vandens puoduose gali tie, kurie jo sunaudoja nedaug, tačiau ką daryti didelėms šeimoms, o ypač tiems, kas namuose slaugo sunkius ligonius? Pasipiktinę, atrodytų, niekaip nesibaigiančia problema kai kurie susirinkimo dalyviai paliko salę, bet tuo juk viskas nesibaigė – atsakomybė priimti sprendimą teko saujelei likusiųjų, kurie turėjo išreikšti didelės daugumos jiezniečių nuomones. Todėl seniūnas A. Bartusevičius pasiūlė sušaukti dar vieną susirinkimą vasaros pabaigoje ir jame nutarti, kada pradėti šildymo sezoną ir kada jį baigti, nes daugeliui buvo priimtinas siūlymas netiekti karšto vandens visą vasarą, o šildymo sezoną pradėti anksčiau ir vėliau jį baigti. Tokiu būdu, kaip užtikrino UAB „Roalsa“ direktorius, keliais centais sumažėtų šildymo kaina, nors bendrovė dėl to patirtų nuostolių.

Besiklausant susirinkime dalyvavusių jiezniečių kalbų, susidarė įspūdis, jog daugelis jų neturi pakankamai informacijos apie alternatyvą šildyti vandenį elektra, kiti nežino, kas tokiu atveju jiems galėtų padėti. Šiais ir dar daugeliu kitų praktinių klausimų pagalbą žmonėms pažadėjo „Prienų šilumos tinklų“ atstovas Ramūnas Blaževičius, besidarbuojantis Jiezne jau ne ne vieną dešimtmetį, be to, padėti gyventojams niekada neatsisako ir seniūnijos darbuotojai. Vis dėlto, kai kurie mažai tesiklausė patarimų ir atvykėlių kalbų, iš anksto nutarę, kad jiems bus bandoma įbrukti kokia nors brangi ir nereikalinga paslauga, kad jiezniečių nuomonė svečiams nesvarbi, o viskas bus padaryta taip, kaip geriau šilumos gamintojams ir tiekėjams. Todėl ir iki galo susitarti dėl šildymo ir karšto vandens tiekimo taip ir nepavyko, be to, kažin, ar bus patenkinti nedalyvavusieji susirinkime sprendimu netiekti karšto vandens vasarą. Tad reikia tikėtis, kad kitas kvietimas susirinkti ir dar kartą pasikalbėti apie problemas sulauks didesnio jiezniečių dėmesio ir spręsti jiems svarbius klausimus nereikės keliems pagyvenusiems žmonėms.

Taip pat skaitykite