• Print  BANERIS kvitrinai 468x120 naujesnis

    LLS-Jakineviciene Palionis_480x120_ok

Sporto ir meno šventė Šilavote

Sportas ir menas – atrodytų, kas galėtų būti skirtingesnio ir labiau nesuderinamo. Vis dėlto sąsajos tarp šių dviejų skirtybių yra ir jas labai lengva panorėjus atrasti. Tai įrodė šilavotiškiai, apniukusį rugsėjo 17-osios rytą surengę šventę, kurioje karaliavo sportas ir menas.
Nors lietus pagąsdino purkšnojimu, tačiau vėliau diena buvo kaip reta gera susibūrimui – pakako ir saulės, ir vėsos, o po darganų aplankiusi giedra pakėlė nuotaiką į šventę susirinkusiems futbolininkams. Šilavotiškių aikštės išbandyti atvyko bičiuliai iš Linksmakalnio ir Balbieriškio, nusiteikę draugiškoms, bet rimtoms rungtynėms. Šeimininkų komanda, kaip pasakojo seniūnė Aušra Kazlauskienė, yra prisiekę futbolo gerbėjai, nors, žinoma, neabejingi ir krepšiniui. Vis dėlto sąlygos čia geresnės kamuolio spardymui, tad ši sporto šaka ir yra populiariausia tarp jaunųjų Šilavoto sportininkų. Futbolininkai dažnai rengia varžybas namuose, į kurias atvyksta svečiai iš seniūnijos, rajono ar kitų Lietuvos vietovių, dažnai nuvažiuoja ir kitur savęs parodyti. Todėl jų patirtis išties nemaža, ir tą jie puolė įrodinėti svečiams iš Linksmakalnio ir Balbieriškio. Kovos vyko sunkios ir atkaklios, neitin padėjo ir pažliugusi aikštelės danga, bet futbolininkai to nepaisė, ypač dar ir dėl to, kad jų susirėmimus stebėjo dailios Šilavoto merginos, kartu su kitais aistruoliais palaikiusios saviškius ir raginusios svečius. O už gražų žaidimą ir entuziazmą sportininkai buvo apdovanoti ir sirgalių plojimais, ir seniūnijos prizais.
Pailsėję nuo kovos futbolo aikštėje, sporto mėgėjai buvo pakviesti į smiginio ir baudų mėtymo varžybas. O tuo metu jau rūko lauko virtuvės kaminas, dideliame katile grikių košę pagal labai slaptą receptą virė Prienų 6-osios kuopos šauliai, pasiruošę pamaitinti visus, susirinkusius į šventę. Menine sporto jungtimi tapo mažieji dailininkai, kurie, vadovaujami socialinės darbuotojos Juditos Šiopytės ir seniūno pavaduotojos Sandros Aldakauskienės, ant asfalto piešė savo dovanas Lietuvos krepšinio rinktinės kovotojams. Jiems buvo skirtos ir čempionų taurės (kad taip iš tiesų!), gėlės, trispalvės vėliavos ir kamuoliai, o daugiausiai simpatijų ir dovanų atiteko Mantui Kalniečiui, neabejotinam mažųjų favoritui.
Vėsus, tačiau toks romantiškas beprasidedančio rudens vakaras buvo paskirtas muzikai ir dainoms. Savojo krašto grožį šilavotiškiams dovanojo folkloro kapela „Jieznelė“, ir pralinksminusi žiūrovus, ir kartu padainuoti bei pašokti pakvietusi. Tačiau ir Šilavoto kraštas turtingas muzikantais bei dainininkais. Tai įrodė nuostabų pasirodymą surengę jaunieji atlikėjai Raimonda Masikonytė ir Vytautas Trakymas, savo talentais jau ne kartą nustebinę ir saviškius, ir iš kitur atvykusius svečius.
Į smagią šventę sujungę sportą ir meną, šilavotiškiai šiuo gražiu akcentu baigė vasaros sezoną. Artėja tamsūs, darganoti vakarai, kai vasaros šiluma ir linksmybės liks tik atsiminimuose. Tačiau švenčių dar bus, progų susirinkti ir susitikti vieniems su kitais taip pat, o kartu bus galima ir kitai vasarai planus sukurti. Su nekantrumu jų lauks visi ištikimieji sporto mėgėjai Šilavote, pasirengę ir toliau tęsti futbolo žaidimo tradicijas.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti