Spalvomis ir linksmybėmis nudžiuginęs ,,Tas spalvotas, spalvotas ruduo“ Pakuonyje

IMGP7996

Vilija Čiapaitė

Pakuonis visada žavi rudenio spalvomis nuspalvintomis apylinkėmis ir gatvėmis. Vietiniai moka džiaugtis kiekvienu išskirtiniu metų laiku, tačiau ypač smagu, kai derlius nuimtas ir lieka laiko pašvęsti. Taigi šeštadienį pakuoniškiai susibūrė palydėti rudenį dainomis, atrakcijomis ir smagiu pasibuvimu kartu.

Šventės akimirkos

Pirmiausiai į akis krito Laimos Butkienės tapytų darbų paroda. Vienoje iš palapinių ji vedė edukaciją. Štai čia moterys, mergaitės ir vienas kitas vyriškis susidomėjo kompozicijų gamyba iš vasaros metu pririnktų, gamtos išaugintų, saulės nuglostytų, vėjo iššukuotų augalėlių. Laima Butkienė geranoriškai patarinėjo, kaip sukurti tas vieninteles, nepakartojamas lauku kvepiančias dovanėles sau!

Palapinių viduje originaliai sukabinti vaikų ir jaunimo, dalyvavusių konkurse ,,Tas spalvotas, spalvotas ruduo“, piešiniai. Konkurso sąlygos buvo paprastos, tačiau tie, kurie surinko daugiausiai „patiktukų“, ir tapo nugalėtojais. Tačiau buvo puiku išgirsti, jog visi, dalyvavusieji konkurse, buvo pagerbti ir apdovanoti! Mažiesiems ir jauniesiems pakuoniškiams tai suteikė dar didesnės motyvacijos kitiems konkursams pasitempti.

Noriu pasidžiaugti, kad šventės metu dainavusios Auksė Grimalauskaitė ir Milena Ruseckaitė privertė ne vieną ne tik įdėmiai klausytis, bet ir dainuoti su atlikėjomis. Kai kas net trepsėjo į taktą. Muzika suvienijo visus!

Pačioje šventės atidarymo pradžioje renginio vedėjas Audrius Gelčys padėkojo susirinkusiems ir patikino, kad tai puiki galimybė susitikti draugėn ir taip palydėti spalvingąjį rudenį.

Beje, susirinkusiųjų pasveikinti atvyko Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, administracijos direktorė Jūratė Zailskienė, Pakuonio seniūnas Antanas Keturakis. Vos tik įsismaginus, skambant dainoms danguje pasirodė parasparnių eskadrilė. Jie ilgai džiugino susirinkusius savo skrydžiais. Ir ne tik skraidė, bet UAB Mintesa kartu su Pociūnų eskadrile „SkySpa“ pilotais sukūrė saldainių lietų. Štai čia mažieji tiesiog laukė praskrendančio pilotuojamų parasparnių, kurie žėrė saujomis saldainius. Vaikams tai buvo nuostabi akimirka!

Palapinėje saugiai įsikūrę laukė mokinių ir net suaugusiųjų Prienų bendruomenės policijos pareigūnės Edita Kubilienė ir Ina Raškevičienė. Jos savo profesinės šventės išvakarėse puikiai aiškino eismo tamsiuoju metų laiku taisykles, uždavinėjo klausimus, o teisingai atsakiusiems dovanojo dovanas, reikalingas būtent saugiam keliavimui namo ar į darbus. Čia pat šmirinėjo vaikų ir suaugusiųjų mylimas Amsis, kuris džiugino savo buvimu susirinkusius.

Buvo pasveikinti ir diplomus gavo žaidimo ,,Gėrybės milžinams“ nugalėtojai. Ir jūs nepatikėsit, kad moliūgą, tokių sausu metų laiku, buvo galima išauginti net iki 33 kilogramų, jau nekalbant apie milžiną mutantą agurką ir kitokias daržo gėrybes!

O tie, kurie turėjo gerus skonio receptorius, buvo pakviesti į žiuri, ragavusią pyragus. Juk pačiausio pyrago rinkimai ypač svarbus momentas, nes šeimininkės juos gamindamos įdėjo savo slaptų ingridientų ir, svarbiausia, meilės. Taigi nominacijose buvo skaniausias, gražiausias, saldžiausias, natūraliausias ir dar kelios, kurių net neįsiminiau. Po komisijos paragavimų pyragai buvo suvalgyti susirinkusiųjų. Oi, kaip skanu buvo! Šeimininkės nelabai savo receptais dalintis buvo linkusios, mat jos, kaip tie Žaldokai iš „Žaldokynės“, sakėsi, kad jis giminės atsineštas ir jį atiduosiančios savo palikuonims! O prizai buvo verti dėmesio, nes juos įsteigė rudens šventės rėmėja „Evija & partners“, gaminanti tik natūralius kremus iš bičių vaško bei eglės sakų pagal senolių receptą.

Tačiau vien tik pyragų ragavimu šventė nesibaigė. Prasidėjo ir muzikinė viktorina, žaidimai. O jau, kai išsidūko tiek jauni, tiek vyresni, prasidėjo suneštinių vaišių ragavimas ir pokalbiai apie vasarą, rudenį ir kitokias aktualijas. Juk pakuoniškiai smalsūs žmonės, mėgsta pabendrauti.

Tačiau, kaip ir kiekvienam darbui, ateina laikas skirstytis. Žmonės pamažu išsivaikščiojo, tik vaikai vis dar ieškojo pasiklydusių saldainių, kurie tarsi šaipėsi ir tikėjosi, kad žvitri vaikiška akis jų nepastebės.

Taip pat skaitykite