Šokis – mano gyvenimo iššūkis

Gelbėkit vaikus

Europos linijinių šokių čempionatas Jungtinėje Karalystėje ,Blackpool mieste š.m.rugsėjo 27-29d.Mano asmeninė pažintis su linijiniais šokiais prasidėjo maždaug prieš 4 metus. Su šypsena prisimenu, kai pirmą kartą nuėjau į Prienų kultūros ir laisvalaikio centrą pas šokių vadovę Iloną Aksenavičienę užsirašyti į linijinius šokius, jau būdama senjorų amžiaus. Ji paklausė, gal atėjau užrašyti dukrą? Pasakiau, kad ir aš pati dar norėčiau gražiai pramokti šokti.

Taip prasidėjo mano patirtis ant parketo. Po 2 metų, kai pabodo šokti tarp 4-ių sienų, nuvykau į Vilnių, konkursinių linijinių šokių seminarą ir, Vilniaus vadovų paskatinta, pirmą kartą Trakuose sušokau pradedančiųjų konkurse, kuriam pasiruošiau pati, be vadovo. Užėmiau paskutinę – 5-tąją vietą, bet tada įgytą patirtį labai vertinu iki šiol. Kadangi viskam yra savas laikas, pasakiau sau, gana šito avantiūrizmo, reikia ieškoti vadovo, kuris padėtų pasiruošti konkursams. Tas noras mane atvedė į Kauno linijinių klubą „Viena linija“, mat interneto spaudoj mačiau, kad šio klubo šokėjos pirmauja konkursuose. Pradžia buvo sunki, nepakluso nei rankos, nei kojos. Priėmiau tai kaip gyvenimo iššūkį, nes visada maniau, kad iššūkiai yra varomoji jėga. Net maža pergalė prieš save, prieš rutiną ir komfortą, padaro žmones stipriais.

Konkursas_Danija

Pasaulio medikai yra patyrinėję šokio poveikį organizmui. Pav. judėjimas valso ritmu žymiai geriau pagerina širdies veiklą ir kraujotaką, nei minant dviratį-treniruoklį, nes tokį judėjimą dar lydi ir geros emocijos. Man niekada nepatiko treniruoklių monotonija ir bėgimas, nežinia kur skubant. Tačiau kiekvieno žmogaus pasirenkama fizinės veiklos rūšis yra gerbtina. Ilgametės šokių trenerės Jūratės Norvaišienės žodžiais tariant, šokiai – geros nuotaikos ir lavėjimo šaltinis, kai šokama savo malonumui ir gerai sveikatai palaikyti. Šokant savo malonumui ir gerai sveikatai palaikyti, pagerėja psichologinė savijauta, miegas. Ypač tai naudinga vienišiems, depresuotiems žmonėms.

Kai keliavau po Kiniją, teko stebėti Pekino parke, kaip būrelis pagyvenusių vyrų ir moterų, ant kėdutes pasidėję mažą grotuvą, šoko linijinius šokius. Šoko neįmantriai, atsipalaidavę, tiesiog smagiai leido laiką. Tada pamaniau: kada visa tai ateis į Lietuvą?..

Savo darbe, kaip medikė, dažnai, ypač iš pusamžių vyriškių, dar neperkopusių nė 50-ties, išgirstu: „ech, kiek čia man beliko to gyvenimo“. Tada žmonių skeptikų žvilgsnį nukreipiu į savo konkursų apdovanojimų lentynėlę, kurią laikau darbe, į tuos iš įvairių Europos šalių prizus, kurių jau susikaupė arti 20-ties. Daugelis nutyla, nes jau būna nebepatogu skųstis savo sveikata.

Todėl noriu pakviesti visus, ypač vyresnio amžiaus žmones, pakeisti savo gyvenimišką rutiną, pakilti nuo minkštų fotelių ir kol dar, pasak garsaus Lietuvos gydytojo, nei pragaras, nei rojus kviečia, nueit į sporto ar šokių salę ar pasirinkti kitą jiems priimtiną veiklą ir išbarstyti ten susikaupusias blogas emocijas, liūdesį, sveikatos negalavimus, paieškoti naujų gyvenimo spalvų.

Angelija Kubilienė, odontologė.

 

Taip pat skaitykite

1 komentaras

  1. Vigilija

    Šokis atgaiva ir kūnui ir sielai,kol žmogus gali judėti tol gali ir šokti,nes judėjimas yra gyvybė…Po šokių treniruotės tikrai jautiesi,kad esi atsipalaidavęs ir atjaunėjęs. Galiu atsakingai pareikšti,kad man šokis padeda dirbant įtemptą protinį darbą.Linkiu p.Angelijai visokeriopos sėkmės šokių turnyruose,visada atrodyti puikiai,jaunatviškai,nes šokiai padeda išlaikyti gražias linijas..Linkiu gyventi ir niekada nesenti.Virgilija.

    Atsakyti

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti