Socialdemokratai siūlo politikams atsakingai balsuoti už mokyklų tinklo pokyčius

Sausio 18 d. į neeilinį tarybos posėdį susirinkę LSDP Prienų skyriaus tarybos nariai aštriai diskutavo dėl pastaruoju metu daug emocijų sukėlusio mokyklų tinklo pertvarkymo projekto. Posėdyje dalyvavo 24 tarybos nariai (iš viso taryboje − 30 narių). Posėdyje dalyvavo LSDP prezidiumo narys, LSDP Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Rimantas Vaitkus.
LSDP Prienų skyriaus socialdemokratai pripažįsta, jog mažėjant mokinių skaičiui mokyklų tinklo pokyčiai reikalingi, tačiau mano, kad jie turi būti gerai apgalvoti. Juo labiau, kad, anot LSDP pirmininko A. Butkevičiaus, „švietimo sistema – viena iš prioritetinių sričių rajoninėje savivaldoje“. Socialdemokratų nuomone, Nemuno pradinę mokyklą perkelti į „Ąžuolo“ pagrindinės mokyklos patalpas netikslinga. Nemuno pradinė mokykla yra veiksmingai dirbanti, pilnai sukomplektuota, tinkamai išnaudojanti turimas patalpas mokykla, kurioje jauniausio mokyklinio amžiaus vaikams sudarytos puikios sąlygos ugdytis. Pastatas pritaikytas šio amžiaus vaikams, kiekviena klasė turi savo drabužinę, prausyklą, tualetus, be to, aptverta teritorija – taip maksimaliai užtikrinamas vaikų saugumas. Tokiu sprendimu ne tik bloginamos ugdymo(si) sąlygos pradinukams, bet jo įgyvendinamas kainuos didelius pinigus – statybos specialistų nuomone, vien „Ąžuolo“ pagrindinės mokyklos pritaikymas pradinės mokyklos klasių perkėlimui pareikalaus iki 1 mln. litų, kurių savivaldybė tikrai neturi. Be to, šiuo sprendimu griaunama daug metų kurta 4+4+4 (pradinė mokykla, progimnazija, gimnazija) ugdymo sistema.
Socialdemokratai pritartų vėlesnei Klebiškio ir Kunigiškių pagrindinių mokyklų reorganizacijai. Minėtos mokyklos tenkina vietos bendruomenės lūkesčius. Atsižvelgiant į mokinių skaičiaus pokyčius ir mokyklų bendruomenių siūlymus, tikslinga palaukti 2014−2015 metų ir leisti vyresniųjų klasių mokiniams pabaigti dešimt klasių šiose mokyklose.
Sociadelmokratų partijos taryba nepritarė ir koalicijos partnerių pasiūlytam Skriaudžių pagrindinės mokyklos reorganizavimui į progimnaziją (t. y., neformuoti 9−10 klasių). Mokykla tenkina ten gyvenančių vaikų ugdymosi poreikius, ji yra viena iš nedaugelio mokyklų, kuriai užtenka mokinio krepšelio lėšų, priskirtina savivaldybės pakraščio mokykloms (aptarnavimo teritorija ribojasi su Kazlų Rūdos savivaldybe). Džiaugiamės, kad pavyko įtikinti koalicijos partnerius palikti Skriaudžių pagrindinę mokyklą be pokyčių.
Mokyklų tinklo pokyčiai yra neišvengiami, būtent todėl Prienų rajono savivaldybės tarybos nariai turėtų gerai apgalvoti savo sprendimus, atsižvelgdami į rajono perspektyvą, gyventojų poreikius ir lūkesčius.
Alvydas Vaicekauskas,
LSDP Prienų skyriaus pirmininkas

Taip pat skaitykite

5 komentarai

  1. FAINA

    AŽUOLAS TAIP NUSIGYVENO, KAD BE NEMUNO ATSIDŪRĖ DUGNE, NESUGEBA IŠSILAIKYTI, TODĖL IR ČIA KLIEDI SAVO „PRIEŠMIRTINE ‘aGONIJA. PASKAIČIUOKIT- IR REVUONA, IR AŽUOLAS TIKRAI TELPAT VIENOJ MOKYKLOJ, NES TUŠČIOS JŪSŲ PATALPOS, DRAUGIŠKAI SUSIJUNKIT IR GYVUOSIT AMŽINAI. DABAR MATAI, UŽSIMANĖ SVETIMUOSE PLOTUOSE PASIGANYTI, KAI SAVO NUGANĖ

    Atsakyti

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti