Smulkieji ūkininkai skambina pavojaus varpais ir koneveikia valdžią

IMGP4340

Vacys Staknys

Rugsėjo 13 d.  Prienų rajono savivaldybės mažojoje salėje Tarybos opozicijai priklausantis Arūnas Vaidogas kartu su Prienų rajono smulkiųjų ir vidutinių pieno gamintojų asociacija surengė spaudos konferenciją, kurioje buvo išsakyta daug nuoskaudų Prienų rajono valdžios atžvilgiu.

IMGP4345

Asociacijos pirmininkė Laima Balsevičienė pasidalino mintimis apie smulkiųjų ūkininkų problemas ir rajono valdžios trypčiojimą vietoje bei nenorą spręsti rimtus klausimus, kurie liečia tūkstančius ūkininkų.

Pirmiausiai pirmininkė išpasakojo, kaip rajono valdžia „rūpinasi“ smulkiaisiais ūkininkais. Anot L. Balsevičienės, asociacijos noras (prašymas 2018.06.11 d.) dalyvauti dar 2015.06.05 d. potvarkiu sudarytoje darbo grupėje žemės ūkio klausimams koordinuoti baigėsi netikėtu scenarijumi – meras 2018.07.17 d. išleido potvarkį, naikinantį minėtą grupę, motyvuodamas, kad rajone, kur savo veiklą vykdo tūkstančiai ūkių, jinai tapo neaktuali.

Pasak ūkininkės, jiems buvo pasiūlyta aktyviai dalyvauti seniūnaičių sueigose ir ten kelti savo pasiūlymus aktualiais klausimais.

L. Balsevičienė pasidalino mintimis apie asociacijos kūrimo būtinumą ir jos tolimesnius veiksmus. Anot pirmininkės, Lietuvoje prasideda procesai, kurie padeda įsigalėti tik stambiesiems ūkininkams.

IMGP4350

Ūkininkė Saulena Krūvelienė buvo dar aštresnė. Ji teigė, kad šeimos ūkius norima ištrinti iš žemės naudotojų žemėlapio: „Mano ūkis perduodamas iš kartos į kartą ir dabar jame dirba trečioji karta, ruošiasi perimti ketvirtoji – anūkas“. Jos tvirtinimu, būtina sustabdyti smulkiųjų ūkių naikinimą.

IMGP4347

Deja, pasak asociacijos atstovių, rajono valdžia visiškai nusisuko nuo smulkiųjų ūkininkų problemų, o Prienų ūkininkų sąjunga tapo valstiečių-žaliųjų sąjungos įkaite.

2018.07.05 d. vykusiame išplėstiniame Prienų ūkininkų sąjungos ir Prienų rajono savivaldybės Bendruomenių ir kaimo reiklų komiteto posėdyje, kuriame dalyvavo ir Smulkiųjų ir vidutinių pieno gamintojų asociacijos pirmininkė buvo pritarta asociacijos siūlymui apmokestinti  ūkininkus už buitinių atliekų sutvarkymą pagal faktišką išvežtų komunalinių atliekų kiekį bei nutarta paruošti sprendimo projektą ir apsvarstyti jį rugpjūčio mėnesio Tarybos posėdyje (klausimas rugpjūčio 23 d. posėdyje nebuvo svarstomas).

Asociacijos pirmininkė taip pat pabrėžė, jog praeitų metų liūtys ir šių metų sausra pridarė daug nuostolių rajono ūkininkams, todėl buvo kreiptasi į rajono valdžią dėl lengvatų žemės mokesčiui, jau nekalbant apie tai, jog rajono valdžia taip ir nesiryžo paskelbti rajone ekstremalią padėtį.

Spaudos konferencijoje taip pat buvo užaštrinti melioracijos klausimai ir su liūdesiu konstatuota, jog Prienų rajonas dėl valdžios neveiksnumo negaus paramos iš ES fondų melioracijos grioviams ir rinktuvams tvarkyti, nors kiti rajonai vidutiniškai gaus po 300 000 eurų minėtiems darbams atlikti.

Saulena Krūvelienė teigė nesuprantanti, kodėl į prioritetinių kelių asfaltavimo sąrašą nepateko kelias Klebiškis-Leskava, nors 10 km atkarpoje savo veiklą vykdo net 21 ūkio subjektas.

IMGP4356

Tarybos narys  Arūnas Vaidogas sakė žinąs, kodėl Savivaldybės administracija daugiau nei milijoną eurų biudžeto lėšų skirs buvusios Nemuno pradinės mokyklos rekonstrukcijai. Anot politiko, tai akivaizdu, nes Savivaldybės administracijoje net trys skyriai neturi nuolatinių vadovų, tarp jų ir Investicijų skyrius, kuriame darbuojasi keturi žmonės, bet jų efektyvumas ieškant investicijų yra nulinis. Jie sugeba tvarkyti tik gautas ES fondų investicijas, skiriamas per Kauno regiono tarybą.

Panaši situacija ir Žemės ūkio skyriuje, kuriam vadovauja laikinoji vadovė.

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti