„SkyCop“ pajautė komandinę dvasią ir nukovė pergalę Panevėžyje

Darjušas Lavrinovičius pelnė 14 taškų ir buvo rezultatyviausias komandoje

Sausio 5 d. Prienų „SkyCop“ krepšininkai Panevėžyje žaidė „Betsafe-LKL“ čempionato išvykos rungtynes su vietos „Lietkabeliu“ ir po stebuklingai sužaistos paskutinės mačo minutės nukovė aikštelės šeimininkus (73:81).

Iki rungtynių pabaigos likus minutei (73:73) Žygimantas Janavičius atliko juvelyrinį perdvimą „Broliui“ ir Darjušas iš po krepšio pelnė du taškus (73:75). Paskui sekė geras epizodas gynyboje, o atakos metu sustabdytas Martynas Gecevičius baudos metimu padidino skirtumą iki 3 taškų (73:76). „Lietkabelio“ trenerių štabas paėmė minutės pertraukėlę, bet jų planus sužlugdė Žygimantas Janavičius, perėmęs kamuolį. Martynui Gecevičiui teliko tik pelnyti taškus (73:78). Aikštelės šeimininkai suklydo ir kitoje atakoje, o tašką rungtynėse padėjo ketvirtojo kėlinio herojus Maikas Bruesewitzas (13 pelnytų taškų per kėlinį). „SkyCop“ šventė pergalę rezultatu 81:73 ( 14:17, 20:21, 18:19, 29:16). Tai buvo graži pergalė ir labai svarbi dviem aspektais – iškovota šeštoji pergalė ir ekipa pradeda atrasti savo komandinę dvasią.

Maikas Bruesewitzas tapo ketvirtojo kėlinio herojumi.

Abi komandos rungtynes pradėjo klysdamos. Pirmieji iš nesėkmingo ruožo išėjo „SkyCop“ krepšininkai (0:2, O. Varanauskas). Tiesa, „Lietkabelio“ pabėgimas nuo sausros buvo žymiai rezultatyvesnis (8:2). Darjušas Lavrinovičius pelnė dvitaškį (8:4). Kėliniui įpusėjus komandas skyrė 4 taškai (10:6). Deja, dar po dviejų minučių aikštelės šeimininkų pranašumas padidėjo iki 8 taškų (14:6). Martynas Gecevičius pelnė tritaškį (14:9) ir pradėjo Prienų komandos spurtą (14:14). Bet kėlinio pabaiga svečiams nebuvo sėkminga ir po pirmojo kėlinio „SkyCop“ turėjo 3 taškų deficitą (17:14).

Antrojo kėlinio pradžioje prieniškiai surengė dar vieną spurtą ir po Gintaro Leonavičiaus dvitaškio persvėrė rezultatą savo naudai (21:22). Aikštelės šeimininkai atsakė ne prasčiau ir įgijo 5 taškų persvarą (27:22). Likus iki kėlinio pabaigos apie 4 min. komandas skyrė 8 taškai (32:24). Tiesa, ir šį kartą kėlinio pabaigą geriau sužaidė svečiai, sumažinę skirtumą iki 4 taškų (38:34).

Trečiojo kėlinio pradžioje Prienų komanda pateko į tikrą pragarą. Per tris minutes aikštelės šeimininkai padidino savo pranašumą iki 13 taškų (49:36). Virginijus Šeškus, ilgai stebėjęs, kaip komanda klimpsta, paėmė minutės pertraukėlę ir tai padėjo grįžti į žaidimą. Martynas Gecevičius, Žygimantas Janavičius ir Darjušas Lavrinovičius įsūdė 3 tolimus metimus ir iš „Lietkabelio“ turėto 13 taškų pranašumo liko tik 3 taškai (53:50). Deja, bet 4 iš eilės klaidos neleido „SkyCop“ komandai perimti iniciatyvos ir po trijų kėlinių „Lietkabelis“ išsaugojo 5 taškų persvarą (57:52).

Tai, ko nepavyko Prienų komandai padaryti trečiojo kėlinio pabaigoje, tai ketvirtojo pradžioje pavyko su kaupu ir šio galingo spurto iniciatoriumi tapo 3 kėlinius šešėlyje buvęs Maikas Bruesewitzas. Puolėjas pataikė du tritaškius, o iš viso per 5 minutes pelnė 10 taškų ir padėjo komandai sukrauti 7 taškų pranašumą (61:68). Bet aikštelės šeimininkams pavyko sumažinti skirtumą iki vieno taško (67:68). Likus iki rungtynių pabaigos apie 2 min. rezultatas tapo lygus (69:69).

Ž. Janavičius pelnė 2 taškus (69:71), bet likus iki kėlinio pabaigos apie minutei rezultatas vėl buvo lygus (73:73). Virginijus Šeškus suskubo paimti minutės pertraukėlę ir „SkyCop“ sužaidė paskutinę rungtynių minutę kaip iš natų.
Po Ž. Janavičiaus juvelyrinio perdavimo du taškus iš po krepšio pelno „Brolis“ (73:75).

Kitame epizode Prienų komanda apsigynė ir Martynas Gecevičius stojo prie baudinių linijos. Deja, taiklus buvo tik vienas metimas (73:76). „Lietkabelio“ minutės pertraukėlė, bet po jos sugalvota ataka žlugo, nes  Ž. Janavičius  perėmė kamuolį ir M. Gecevičius pelnė du taškus (73:78). Aikštelės šeimininkai vėl suklydo, o Maikas Bruesewitzas sumetė visus baudos metimus ir „SkyCop“ šventė pergalę (73:81).