„SkyCop“ kelias „Betsafe-LKL“ tęsiasi. „Neptūnas“ krito – viskas spręsis Klaipėdoje

IMGP4674

Negausiai susirinkę į Prienų areną žiūrovai sukūrė tokią atmosferą, kad pavargę „SkyCop“ veteranai ne tik solidžiai pasipriešino galingam „Neptūnui“, bet ir antroje rungtynių pusėje, atgimę lyg feniksas iš pelenų, nukovė grėsmingą varžovą (94:85) ir pratęsė savo kelionę „Betsafe-LKL“ čempionate.

IMGP4954

Stebuklingai pradėję rungtynes (33:18) Virginijaus Šeškaus auklėtiniai antrajame kėlinyje prarado iniciatyvą (51:58) ir atrodė, jog antroje rungtynių pusėje „Neptūnas“ padarys tai, dėl ko atvyko į Prienus. Bet aikštelės šeimininkai trečiojo kėlinio viduryje, turėdami 12 taškų deficitą (55:67), nesudėjo ginklų ir pakilo į galingą šturmą.

Prieš lemiamą kėlinį iš „Neptūno“ dviženklio pranašumo liko 4 taškai (67:71), kėlinio pradžioje „SkyCop“ taškų deficitas buvo panaikintas (72:71), viduryje – rezultatas persvertas (82:74) ir perimta iniciatyva išlaikyta iki rungtynių pabaigos.

IMGP4867

Už šias rungtynes visai komandai reikia tik padėkoti. Net 6 žaidėjai pelnė dviženkles sumas.

IMGP4921

Žygimanto Janavičiaus sąskaitoje 20 taškų, Darjušo Lavrinovičiaus – 19, Mindaugo Lukauskio ir Martyno Gecevičiaus – po 15, Arno Labucko – 13, Gintaro Leonavičiaus – 10.

Rungtynių eiga

Rungtynės prasidėjo tritaškių šou. Pirmoje serijoje sėkmingesni buvo aikštelės šeimininkai. Po dviejų Martyno Gecevičiaus ir Žygimanto Janavičiaus tolimų bombų „SkyCop“ išėjo į priekį (9:8). Du Arno Labucko dėjimai padidino aikštelės šeimininkų persvarą iki 5 taškų (15:10). Į tai iškart sureagavo „Neptūno“ strategas, bet paimta minutė svečiams jokios naudos nedavė.

IMGP4866

Prienų komanda gerai gynėsi ir kaip žuvys naršė varžovų baudos aikštelėje. Skirtumas augo lyg ant mielių (25:13). Arno Labucko tritaškis leido aikštelės šeimininkams įgyti 14 taškų pranašumą (30:16). Likus iki pirmojo kėlinio apie minutei komandas skyrė 15 taškų (33:18). Tiesa, kėlinio pabaigą geriau sužaidė svečiai ir po pirmojo kėlinio „SkyCop“ pranašumas siekė 11 taškų (33:22).

IMGP4810

Antrojo kėlinio pradžia virto Prienų komandai tikru košmaru. Puolime komanda suklydo 5 kartus iš eilės ir iš dviženklės persvaros nieko neliko (33:33). Keletą minučių vyko apylygė kova (36:33, 36:36, 42:41, 42:43). Eilinė klaida puolime leido „Neptūnui“ įgyti 6 taškų persvarą (42:48). Virginijaus Šeškaus paimta minutė buvo pavėluota, bet laikinai pavyko sustabdyti svečių spurtą (49:51). Deja, vėl koją pakišo klaidos ir po dviejų kėlinių „Neptūnas“ jau turėjo 7 taškų persvarą (51:58).

IMGP4801

Trečiojo kėlinio pradžioje Klaipėdos komanda padidino persvarą iki 12 taškų (51:63). Kėliniui įpusėjus komandas skyrė 10 taškų (55:65), po minutės „Neptūnas“ vėl turėjo 12 taškų pranašumą (55:67). Bet tada „SkyCop“ krepšininkai surengė tikrą šturmą ir sumažino skirtumą iki 5 taškų (62:67). Svečių stratego paimta minutė neturėjo įtakos aikštelės šeimininkų spurtui ir po trijų kėlinių komandas jau skyrė tik 4 taškai (67:71).

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo Gintaro Leonavičiaus dvitaškiu su baudos metimo premija ir komandas skyrė tik vienas taškas (70:71), o po Darjušo Lavrinovičiaus taškų „SkyCop“ susigrąžino lyderystę (72:71).

Ir tai buvo aikštelės šeimininkų atgimimo ketvirtis. Žygimanto Janavičiaus prasiveržimas, Gintaro Leonavičiaus taškai su bauda ir Prienų komanda įgijo 4 taškų pranašumą (77:73). Dar vienas Žygimanto Janavičiaus prasiveržimas baigėsi dviem taškais ir baudos metimu (82:74).

Kėliniui įpusėjus komandas skyrė 6 taškai (82:76). Likus iki rungtynių pabaigos apie 1,5 min. Martyno Gecevičiaus tolima bomba padidino „SkyCop“ persvarą iki 8 taškų (89:81). „Neptūno“ bandymai spausti Prienų žaidėjus per visą aikštę naudos nedavė, o aikštelės šeimininkai baudos metimais didino savo galimybes išlyginti ketvirtfinalio rezultatą.

Dažniausiai prie baudos linijos stovėjęs Arnas Labuckas nedavė svečiams vilčių sukurti stebuklą. „SkyCop“ laimėjo rungtynes 9 taškų skirtumu (94:85) ir pratęs kovą dėl patekimo į stipriausiųjų ketvirtuką.