•  

     

     

     

Skriaudžių daugiafunkcė laisvalaikio salė atidaryta ir palaiminta nuostabios muzikos garsų

IMGP7030

Vilija Čiapaitė

Rugsėjo pabaiga. Pagaliau Veiverių kultūros ir laisvalaikio centro Skriaudžių daugiafunkcė laisvalaikio salė atvėrė duris po renovacijos. Ką tik baigtas I etapas, tad laukia ir II-asis. Taigi šis pirminis etapas suteikė daug galimybių niekada nestokojantiems mokėjimo džiaugtis skiaudžiškiams.

Grindys, scena, scenos užuolaidos, kėdės žiūrovams… Viskas suderinta ir jauku, estetiška.
Pagaliau prigesusios šviesos priminė, jog susirinkusiųjų laukia malonus reginys – salės atidarymo ceremonija…

IMGP6320

Linksmi prisiminimai

Tais, 1988 metais, kuomet šio pastato statyboms vadovavo dabartinis UAB „Mačiūnai“ direktorius komercijai Algirdas Zdanys, nebuvo įkasta kapsulė, tačiau centras visada buvo gerumo, meilės, muzikos, bendruomeniškumo simbolis visuose Skriaudžiuose. Vis tik po ilgoko laiko tarpo ir jis pradėjo prašytis remonto. Ir taip jau likimas lėmė, jog renovacijos rangovu tapo UAB „Mačiūnai“, kurio vadovas komercijai ir yra Algirdas Zdanys.

Ir štai palaipsniui pastatas įgauna savo veidą, nors jam dar daug, oi, daug reikia, tačiau šio krašto žmonės tiki, kad centras atgims ir jame skambės dar daugiau dainų, krykštaus vaikai, vyks kultūriniai renginiai.

Visada traukos centras buvo ir yra Skriaudžių laisvalaikio salės pastatas.

Laikui bėgant apsilupinėjo sienos, per stogą lijo, girgždėjo grindys, tačiau čia dirbantys šilti, nuoširdūs žmonės buvo kaip kumštis. Jie tikėjo ir tikėjimas pagaliau virto realybe. Taigi, nors šis išsvajotas pastato atgimimas kol kas dar neužbaigtas, tačiau viltis vis tik, kaip sakoma, tapo kūnu.

 

Atidaryta ir palaiminta nuostabios muzikos garsų

Tradicinė juostelės kirpimo ceremonija priminė, kad salė bus užpildyta, kad čia skambės muzika, dainos, vaikų juokas, girdėsis kanklių skambesys, šokio patrepsynės. Visa tai ir yra nuoširdus ir smagus bendravimas. O tai jėga, kurios dydis neapčiuopiamas.

Į šventę atvykusieji džiaugėsi, kad čia ir toliau skambės muzika, atėjusieji galės dalyvauti ne tik repeticijose, bet ir taps žiūrovais renginių, kurių, kaip pažadėjo direktorė Elena Simonavičienė, tikrai netruks. O estetiška aplinka leis pakviesti ir aukšto lygio kolektyvus, patiems rengti puikius renginius, į kuriuos tikimasi, kad atvyks žiūrovų ir kolektyvų iš Prienų rajono ir visos Lietuvos.

Taigi į atidarymo šventę atvyko gausus būrys svečių, tai Seimo narys Andrius Palionis, Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas, administracijos darbuotojai, Veiverių seniūnijos seniūnas Vaclovas Ramanauskas, politikų būrys, patys Skriaudžių bendruomenės žmonės ir, be abejo, Algirdas Zdanys, UAB „Mačiūnai“, komercijos direktorius (rangovas), ir netgi tie, kurie stebėjo renovacijos darbus „pro rakto skylutę“, laukdami, kada gi atvers duris dar dažais kvepianti salė.

IMGP7338

Renginio pradžioje visus sužavėjo išskirtinio talento atlikėjai – Vytauto Didžiojo universiteto muzikos akademijos studentai: vokalas Vygantas Bemovas, fortepijonas Dominykas Šimonis, pirmosios smuikininkės Karina Petraškaitė ir Rūta Klungevičiūtė, altas Skirmantas Latvaitis, violančelė Marius Dominykas Sakavičius.

Sveikintojų palinkėjimai ir džiaugsmingas šurmulys – tai įrodymas, jog Skriaudžių daugiafunkcinės laisvalaikio salės darbuotojai eina teisingu keliu – kuria ateitį būsimoms kartoms su dainomis, kultūriniais ir etnografiniais renginiais. Juk čia, Skriaudžiuose, kaip niekur kitur, skamba jau antrą šimtmetį skaičiuojantis „Kanklių“ ansamblis, atgimsta jaunimo dainavimo studija „Cukraus pudra“, jaunieji „Kankliukai“. Čia atskridusi „Aukso paukštė“ apsigyveno ir, reikia tikėtis, tų paukščių dar atskris daugiau.

Tad tegalima pasidžiaugti ir palinkėti energijos nestokojančiai Veiverių kultūros ir laisvalaikio centro Skriaudžių laisvalaikio salės direktorei Elenai Simonavičienei bei jos vadovaujamam kolektyvui nesustoti ir siekti užsibrėžtų siekių.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti