•  

     

     

     

Skambėjo žodžiai, skirti Lietuvai

mazieji skaitovaiBirštono vienkiemio darželyje-mokykloje vyko raiškaus skaitymo šventė „Tas skambus lietuviškas žodis“ – tai baigiamasis skaitovų konkurso etapas. Kiekvieną pavasarį organizuojamas Birštono savivaldybės pradinių klasių mažųjų skaitovų konkursas, skirtas paminėti Lietuvai svarbią – Kovo 11-ąją Nepriklausomybės atkūrimo dieną. Šiemet konkursas vyko kiek kitaip nei įprasta: pasirinkta šventės forma. Pirmasis etapas vyko mokyklose – iš skaitovų išrinkti patys geriausieji. Į šventę susirinko dvidešimt penki skaitovai iš Birštono gimnazijos bei šešiolika skaitovų iš Birštono vienkiemio darželio-mokyklos. Nemaža dalis mokinių dalyvavo jau ne pirmus metus, galbūt todėl vaikai jautėsi gana drąsiai, nebuvo didelio jaudulio. Ikimokyklinės, priešmokyklinės grupių bei 1-4 klasių ugdytiniai skaitė pasirinktus lietuvių poetų ir rašytojų kūrinius. Poezija ir proza vaikų lūpomis skambėjo labai nuoširdžiai, mažieji puikiai perteikė kūrinių nuotaiką, mintį.

Susirinkusiems į šventę dalyviams ir svečiams koncertavo Birštono vienkiemio darželio-mokyklos mokinių grupė bei solistė, antrosios klasės mokinė, Agnė.

Šventės dalyvius, juos atlydėjusius mokytojus ir svečius pasveikino ir sėkmės palinkėjo įstaigos direktorė Regina Gustaitienė. Skaitovų šventės dalyviai buvo apdovanoti padėkos raštais bei saldžiaisiais prizais. Renginyje lankėsi ir baigiamąjį žodį tarė Birštono savivaldybės Švietimo, sporto ir kultūros skyriaus vedėja D. Žiūraitienė. Ji pasidžiaugė, kad pradinių klasių mokiniai puoselėja gimtąją kalbą, meninį žodį, ir paskatino vaikus toliau skleisti savo kūrybinius gebėjimus. Susirinkusius į šventę pakvietė aplankyti Kovo 11-ajai skirtus miesto renginius.

 

Mokytoja J. Simonaitytė

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti