• Print  BANERIS kvitrinai 468x120 naujesnis

    LLS-Jakineviciene Palionis_480x120_ok

Skaityti knygas smagu

New Image

Džiaugiuosi, galėdama Balbieriškio pagrindinės mokyklos mokiniams pristatyti žinomos ir jau pripažintos lietuvių autorės Linos Žutautės populiarias knygeles apie Kakę Makę. Nuo tada, kai istorijos apie Kakę Makę buvo užrašytos, šis personažas jau spėjo tapti savotišku prekės ženklu. O autorė, pasakodama apie tai, kaip gimė pašėlusios mergaitės personažas ir jos nuotykiai, sako, jog ji nenorėjusi būti teta, kuri grūmoja vaikams pirštu, todėl nusprendė tiesiog kurti pamokomas, linksmas istorijas, kurias pati ir iliustruoja. Šiuo metu apie Kakės Makės nuotykius jau skaito ne tik Lietuvos, bet ir Rusijos, Danijos, Latvijos ir Pietų Korėjos vaikai. L. Žutautė 2014 m. balandį buvo apdovanota Vaikų literatūros premija.

Manau, kad Kakės Makės fenomenas yra tai, kad ji niekuo neišsiskiria iš kitų vaikų. Ji neturi stebuklingų galių, neturi fėjų – krikštamočių, nevažinėja moliūgų karietose, o gyvena paprasto, smagaus vaiko gyvenimą. Iliustracijų knygelė palieka didžiulę laisvę žaidimui ir fantazijai.

Džiaugiuosi, jog pirmieji mūsų mokykloje visas knygeles noriai ir smalsiai skaitė 3 klasės mokiniai. Perskaitytos knygelės buvo iliustruotos piešiniais, kurie papuošė mokyklos biblioteką. Kakė Makė neliko abejinga aktyviems trečiokams, parašė jiems laišką, padėkojo, paskatino ir toliau domėtis knygomis, juk skaityti taip smagu.

Už suteiktą galimybę, skaityti, kurti, tobulėti ir džiaugtis naujomis knygelėmis dėkojame Seimo nariui Andriui Palioniui, kuris knygeles padovanojo ,,Knygų Kalėdų“ akcijos metu.

 

Balbieriškio pagrindinės mokyklos bibliotekininkė Agnė Mitrulevičienė

 

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti