•  

     

     

     

     

Situacijai dėl susirgimų koronavirusu gerėjant Prienų ligoninėje planuojama uždaryti Covid-19 poskyrį

IMG_20201109_151737_1

Vidmantas Venclovas

Pagal Prienų ligoninės pateiktą informaciją, vasario 12–18 dienomis įstaigoje buvo atlikti Covid-19 testai 136 asmenims. Tarp  jų 41 medikui ir 6 globos įstaigų darbuotojams. Jų testai neigiami. Testai atlikti ir 89 pacientams. 9 pacientams testai teigiami. Tiesa, tik vienas iš 9 susirgusių pacientų paguldytas į ligoninę, kiti gydosi namuose.

Pasak Prienų ligoninės direktorės Jūratės Milaknienės, situacijai dėl susirgimų koronavirusu gerėjant Kauno klinikų, kaip organizuojančios įstaigos, sprendimu nuo vasario 26 d. Prienų ligoninėje uždaromas Covid-19 poskyris. O tai reiškia, jog mūsų krašto pacientai, kuriems bus nustatytas simptominis Covid-19 atvejis, gydymui bus perkelti į Kauną ar Marijampolę. Visgi, J. Milaknienės teigimu, jei įvyktų protrūkis arba būtų nustatyti besimptomiai Covid-19 atvejai, tokie pacientai būtų gydomi vietoje.

Vasario 19 d. Duomenimis, Prienų ligoninės Covid-19 poskyryje gydomi 4 pacientai. Ligoninės Vidaus skyriuje, kuriame yra įrengtos 38 lovos, gydoma 30 pacientų. Įstaigos vadovės teigimu, šiuo metu „švariame“ Skubios pagalbos priėmimo skyriuje per parą priimama 10–15 pacientų, o „nešvariame“ su infekcijos požymiais – iki 5.

„Pokyčiai esminiai, ir jie teigiami“, – reziumavo J. Milaknienė.

Pagal Oficialiosios statistikos portale pateiktą informaciją, Birštono savivaldybėje po kelių „švarių“ savaičių vėl nustatytas vienas susirgimo Covid-19 atvejis. Ir iškart savivaldybė, pagal susirgimų statistiką 100 000 gyventojų, nukrito į 4 mažiausiai užkrėstų savivaldybių poziciją.

Prienų rajono savivaldybėje per praėjusią parą buvo nustatyti 5 atvejai, bet bendras sergančiųjų skaičius sumažėjo iki 38. Prienų rajonas, pagal susirgimų statistiką 100 000 gyventojų, tarp mažiausiai užkrėstų savivaldybių yra 15-oje pozicijoje.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti