• KvitrinaiBirstono_siluma_Logo-536x322  btn-3001

     

     

     

     

Situacija krašte išlieka sudėtinga, bet atsakingumas dėl viruso plitimo dar šlubuoja

korona

kvitrina.com

Susirgimų koronavirusu kreivė mūsų krašte vis dar išlieka sudėtinga. Sausio 9–12 dienomis Birštono savivaldybėje sergančiųjų skaičius šiek tiek sumažėjo (nuo 80 iki 76), Prienų rajono savivaldybėje svyravimai didesni (nuo 571 iki 534 ir vėl iki 552). Tiesa, abiejose savivaldybėse pasveikusiųjų nuolat daugėja. Birštono savivaldybėje pasveiko 135 asmenys, Prienų rajono savivaldybėje – 978.

Pasak NVSC Prienų skyriaus vedėjo Almiro Skiauterio, epidemiologinė situacija  išlieka sudėtinga. Ir blogiausia tai, jog ne visos verslo įmonės atsakingai žiūri į savo darbuotojų susirgimus. Bet yra ir tokių įmonių, kurių vadovai užsako mokamus tyrimus, kad sužinotų situaciją dėl Covid-19 ligos. Išaiškinti besimptomiai asmenys iškart būna izoliuoti. Todėl, nors įmonėje fiksuojamas židinys, bet ten situacija kontroliuojama.

Sudėtinga, bet taip pat kontroliuojama situacija Prienų globos namuose. Šiandien po pietų čia bus skiepijami 70 gyventojų ir 30 darbuotojų. Skiepijimą vykdys Prienų PSPC akredituoti specialistai.  Balbieriškio PSPC medicinos darbuotojai vakcinuos globos namų „Smiltelė“ gyventojus ir darbuotojus, o šeimos klinikos „Vita Simplex“ medikai – Šilavoto globos namų gyventojus ir darbuotojus.

Tolimesnis vakcinacijos procesas vyksta ir Prienų ligoninėje. Iš viso ligoninėje paskiepyti 126 medikai.

Globos ir slaugos įstaigų gyventojams ir darbuotojams paskiepyti Prienų PSPC gavo 240 dozių vakcinos.

Pirmą kartą bus skiepijami ir Birštono savivaldybės slaugos ir medicinos įstaigų darbuotojai.

Vienas Prienų rajono gyventojas, kuriam buvo diagnozuota sunki Covid-19 ligos forma, teigė, jog tai labai klastinga liga, kuri įsiskverbia į žmogų su tokia jėga, kokios negalima nupasakoti. Pasak jo, visiems reikia būti labai atsargiems, turėti kuo mažiau kontaktų ir rūpintis vieni kitais. Jokių susibūrimų, apsilankymų ir švenčių.

Deja, ne visiems pavyksta išsikapstyti iš šios ligos gniaužtų. Prienų rajono savivaldybėje nuo koronaviruso mirė apie 50 asmenų, Birštono savivaldybėje – 2. Šie skaičiai gali keistis, bet skirtumas tarp užfiksuotų Covid-19 ligos atvejų, pasveikusiųjų ir sergančiųjų asmenų, būtent toks.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti