Laimutė Jančiukienė
Alvydas Vaicekauskas
Loreta Jakinevičienė

Siponyse skambėjo poezija ir muzika

1-ąjį birželio mėnesio sekmadienį švenčiama Tėvo diena. Šios prasmingos šventės išvakarėse, birželio 6 d., Siponių krašto bendruomenės žmonės susirinko pasveikinti tėvelių bei dalyvauti susitikime su poetu, bardu Edmundu Janušaičiu, pasiklausyti tekstų iš knygos ,,Žaliakalnis – Prisikėlimo parapija‘‘, eilėraščių iš rinkinio ,,Nesupakuoti‘‘, jo autorinių dainų. Rašytojas nuoširdžiai dalijosi savo kūryba, prisiminimais, visus sužavėjo savo eilėraščiais, dainomis, betarpišku bendravimu, gera nuotaika.

Nepaprastai įdomu buvo klausytis ir literatūrinių – muzikinių svečių kompozicijų: Gintauto Velykio muzikavimo ir Edmundo Janušaičio skaitomų eilėraščių.

Nuostabių garsų skambesy nepastebimai prabėgo valanda susitikimo su poezija ir muzika. Dėkodama už gražų renginį, Siponių krašto bendruomenės pirmininkė Vijolė Skorodumovienė pasidžiaugė Birštono viešosios bibliotekos direktorės Alinos Jaskūnienės iniciatyva organizuoti šį susitikimą Siponyse. O siponiškiai dar ilgai neskubėjo skirstytis, prie puodelio arbatos dalijosi patirtais įspūdžiais.

Tai buvo 1-asis projekto ,,Po žvaigždėtu vasaros dangum. Literatūriniai vakarai Birštone 2015 m.“ renginys. Birštono viešoji biblioteka poezijos ir muzikos vakarus organizuoja jau jau 5-tus metus.

Šiais metais nauja tai, kad renginiai vyks visą vasarą ir keletas jų bus organizuojama bendradarbiaujant su Nemajūnų bendruomenės santalka , Siponių krašto ir Birštono vienkiemio bendruomenėmis.

Kaip ir visada, susirinkusieji galės ne tik iš arčiau susipažinti su žymių Lietuvos kūrėjų, su šiuo kraštu susijusių garsių žmonių kūryba, prisiminti svarbias literatūrines sukaktis, bet ir pamatyti, išgirsti talentingus, profesionalius šalies menininkus, gėrėtis jų pasirodymais.

Šiuo projektu siekiame populiarinti lietuvių rašytojus, jų kūrybą, skatinti skaitymą, kviečiame prisiminti, galbūt, jau pamirštų autorių tekstus, atrasti naujus.

Projektą ,,Po žvaigždėtu vasaros dangum. Literatūriniai vakarai Birštone 2015 m.“ organizuoja Birštono viešoji biblioteka, remia: Lietuvos kultūros taryba, Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Birštono savivaldybė.

Projekto partneriai: laikraštis „Gyvenimas“, Birštono kultūros centras, parduotuvės „AsMeniška“ ir „Trintukas“, Siponių krašto ir Birštono vienkiemio bendruomenės, Nemajūnų bendruomenės santalka.

 

Ona Gridziuškienė

Taip pat skaitykite