• Print  BANERIS kvitrinai 468x120 naujesnis

    LLS-Jakineviciene Palionis_480x120_ok

„Šimtakojis“ atkeliavo ir į Birštoną

Vilija Čiapaitė

Kaip žinia, nuo 2001-ųjų kas antri metai rengiama „Šimtakojis“ šventė, kuria siekiama skatinti vaikų ir jaunimo teatrų veiklą. Tai inspiruoja nuolatinį naujų spektaklių kūrimą, aktorių, režisierių tobulėjimą, dramaturgijos atsinaujinimą. Be abejo, organizatoriai ragina, be lietuvių, užsienio autorių kūrinių, parodyti spektaklius ir pačių dalyvių sukurtais scenarijais.

Vaikų ir jaunimo teatrai rungėsi atskirose grupėse, o apžiūra vyko trimis turais: vietos apžiūros, 4-5 regioninės ir 2 baigiamosios šventės, organizuojamos įvairiose Lietuvos vietose. Šaunu, jog vaikų ir jaunimo teatrų apžiūroje-šventėje dalyvavo Prienų „Ąžuolo“ gimnazijos Žodžio teatras, paruošęs K. Binkio „Atžalyną“ (rež. Irena Drižiliauskienė),   Stakliškių gimnazijos teatras „Abrakadabra“ su „Etiudais“ (autorė ir režisierė Brigita Dalgėdė) bei Birštono kultūros centro jaunimo teatro studija „Stoglangis“, pristatęs pagal R. Šerelytės kūrinius sukurtą scenos veikalą (rež. Rimantas Jacunskas).

Šį kartą organizatoriai pasirinko baigiamąją šventę surengti Birštone. Juk čia teatras mylimas ir gerbiamas, be to, Birštono padangėje sklando dvi „Aukso paukštės“, gautos teatro kolektyvų. Tad visai kurorto teatro mylėtojų gildijai ši  baigiamoji Lietuvos vaikų ir jaunimo teatrų apžiūra-šventė X-asis „Šimtakojis 2019“, tai didžiulis meninis indėlio į teatrą įvertinimas.

Šį kartą buvo galima stebėti septynių jaunimo teatrų pasirodymų. Kaip sakoma, skanus žiūrėjimas ir komisijos išrinkti kolektyvai turėjo progos dar išraiškingiau pasirodyti. O Birštono scenos galią galėjo įvertinti Molėtų kultūros centro teatro studija „Remarka“ „No skip“, pagal J. Tertelio „Legenda apie Naou“, Vilniaus Simono Daukanto gimnazijos teatro grupė „Dvylika Juodvarnių aplink Daukantą lakstančių“, pagal R. Granausko esė ir S. Daukanto raštus, Klaipėdos Aitvaro gimnazijos teatras “Talisman“, A. Gavroš’as   „Romeo ir Žasmin“ Jungtinis Pasvalio kultūros centro jaunimo teatras„Drama” ir Petro Vileišio gimnazijos teatras, A. Simonaitė „Nesibaigiantis kelias”, Ignalinos gimnazijos teatras „Iki“, „Verksnių klubas“, pagal I. Ežerinytę, Tauragės moksleivių kūrybos centro „Pilies teatras”, J. Kazlauskienė „Vainikas Babūnei” ir Alytaus jaunimo centro dramos studija „Skrajokliai”, K. Boruta „Baltaragio malūnas”.

Šio renginio organizatorius Lietuvos nacionalinis kultūros centras, partneris – Birštono kultūros centras.

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti