• Print  BANERIS kvitrinai 468x120 naujesnis

    LLS-Jakineviciene Palionis_480x120_ok

Siekiama užkirsti kelią galimiems piktnaudžiavimams

Į Europos Sąjungos (ES) išmokas pretenduojančių ūkininkų laukuose šiuo metu pats darbymetis. Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos (NMA) specialistai tikrina, kaip paramą gaunantys ar jos siekiantys žemdirbiai laikosi prisiimtų įsipareigojimų. Taip pat tikrinama, ar paraiškose paramai gauti deklaruoti duomenys yra teisingi.
Reikėtų atkreipti dėmesį, kad NMA, siekdama užkirsti kelią galimiems piktnaudžiavimams išnuomojant ir perregistruojant gyvulius, itin atidžiai tikrins pareiškėjus, kurie:
  • nuo balandžio 1 d. iki birželio 1 d.  pirmąkart įregistravo gyvulius, avis, ožkas ar arklinių šeimos gyvūnus arba žymiai padidino gyvulių, avių, ožkų ar arklinių šeimos gyvūnų, užregistruotų Ūkinių gyvūnų registre, skaičių;
  • gyvulių, avių, ožkų ar arklinių šeimos gyvūnų laikymo vieta nutolusi nuo deklaruotų žalienų plotų (yra ne toje pačioje arba gretimoje savivaldybėje);
  • deklaruoja didelį pievų ir ganyklų plotą (daugiau kaip 90 proc. viso deklaruoto ploto).
Nustačius, kad deklaruotų gyvulių faktiškai nėra, bus taikomos sankcijos, numatytos Sankcijų už kompleksinės paramos reikalavimų pažeidimo taikymo metodikoje.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti