• prienuspauda

     

     

     

     

Siegfried Lenz. Tylos minutė

Jautriai pasakojama istorija prasideda anglų kalbos mokytojos panelės Stelos Peterzen  atminimui skirta ceremonija.  Ši scena kaitaliojasi su aštuoniolikmečio Kristiano prisiminimais apie vasaros meilės romaną su savo mokytoja. Mokykloje jie neišduoda savo jausmo, bet per atostogas slapčiomis susitikinėja. Tragedija įvyksta, kai Stela su draugais plaukia aplink Danijos salas. Jiems grįžtant namo, kyla audra. Kristiano akyse jo mylimoji išbloškiama iš jachtos. Ji mirtinai susižeidžia.

Lencas buvo parašęs dvidešimt ar trisdešimt puslapių „Tylos minutės“, kai mirė jo žmona. Apimtas sielvarto liovėsi rašęs. Atrodė, kad taip niekada ir nebaigs knygos. Tačiau po kurio laiko pajuto, kad vėl grįžo jėgos kurti. Taip gimė ši švelni apysaka.

Siegfried Lenz gimė 1926 m. Rytų Prūsijoje. Yra priskiriamas žymiausiems ir skaitomiausiems vokiečių pokario bei dabarties rašytojams. Jis kūrė romanus, apsakymus, apysakas, esė, radijo ir teatro pjeses. Jo knygos įvertintos daugybe apdovanojimų ir populiarios visame pasaulyje.

Siegfried Lenz priklausė Grupei 47. Tai 1947 m. Vokietijoje susibūrusi įtakinga literatūrinė asociacija. Jos nariai buvo garsūs vokiečių rašytojai: Heinrich Böll, Martin Walser, Günter Grass ir kiti.

„Tylos minutė“ išversta į 23 kalbas, 44 savaites ji laikėsi Vokietijos bestselerių sąrašuose.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti