„Prienai“ nukovė „Lietuvos rytą“ ir toliau žengia be pralaimėjimų (papildyta)

„Prienų“ krepšininkai sukūrė stebuklą – nukovė „Lietuvos rytą“ LKL čempionato rungtynėse ir senuosius metus palydėjo be pralaimėjimų. Puikiai sužaidusi pirmąją rungtynių pusę, „Prienų“ komanda kluptelėjo trečiame kėlinyje, bet parodė charakterį, likvidavo penkių taškų deficitą bei pelnytai laimėjo rungtynes (82:76).

Pirmasis kėlinys prasidėjo „Lietuvos ryto“ dvitaškiu, bet „Prienai“ nesiruošė leisti svečiams šeimininkauti savo aikštėje ir, kėliniui įpusėjus, rezultatas buvo lygus (9:9, 11:11). Antroje pirmojo kėlinio pusėje „Prienai“ spurtavo ir įgijo 9 taškų pranašumą (22:13). Po pirmojo kėlinio aikštelės šeimininkai išsaugojo 8 taškų persvarą (24:16).

Antrojo kėlinio pradžioje Gintaras Kadžiulis „įsūdė“ tritaškį, ir „Prienai“ įgijo 11 taškų pranašumą (27:16). O dar po kelių minučių jau pirmavo 14 taškų skirtumu (31:17). „Lietuvos rytas“ atsakė keliomis sėkmingomis atakomis ir sumažino atsilikimą iki 10  taškų (31:21), bet aikštelės šeimininkai atsakė galingu spurtu ir įgijo 17 taškų persvarą (43:26). Svečiai priešinosi ir sumažino skirtumą iki 12 taškų (43:31), bet „Prienai“ antrąjį kėlinį užbaigė 14 taškų persvara (49:35).

Trečiame kėlinyje „Prienų“ žaidimas visiškai išsiderino. „Lietuvos rytas“ pradėjo spausti labai kietai ir neleido aikštelės šeimininkams laisvai priimti kamuolio. Skirtumas pradėjo tirpti ir po trijų kėlinių komandas teskyrė tik vienas taškas (58:57).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje vilniečiai ne tik išlygino rezultatą, bet ir įgijo penkių taškų pranašumą (62:67). Bet aikštelės šeimininkai nepalūžo, išlygino rezultatą, išėjo į priekį  ir neleido varžovams priartėti.Nepadėjo varžovams ir baudų taktika. Arnas Labuckas ir Gintaras Kadžiulis buvo taiklūs. Simboliška, jog paskutinį tašką rungtynėse padėjo būtent Gintaras Kadžiulis (82:76).

Gintaras Kadžiulis pelnė 20 taškų, Gediminas Orelik -18, Siim Sanders Vene – 12, Arnas Labuckas -11, Arminas Urbutis -10, Artūras Valeika – 9, Paulius Ivanauskas – 2.

Pamąstymai po rungtynių (Skirmantas Donėla)

Prienuose tikra šventė, nes jų mylima komanda nesugadino Kalėdų džiaugsmo ne tik rezultatu, bet ir savo brandžiu žaidimu. Taip, prieš šias rungtynes buvo daug kalbama, jog „Prienai“ gali pasipriešinti „Lietuvos rytui“, bet po to, kai traumas gavo Žygimantas Janavičius ir Artūras Milaknis, prieniškių galimybės jau buvo vertinamos prasčiau. Ir aišku, jog rungtynių favoritu buvo įvardijamas „Lietuvos rytas“. Bet jau rungtynių pradžia parodė, kad „Prienų“ komanda savo arenoje dovanų nedalina. Pirmieji vilniečių bandymai iškart perimti iniciatyvą subliuško labai greitai, ir aikštelės šeimininkai pradėjo diktuoti savo sąlygas. Pirmas „Prienų“ spurtas (13:4) pribloškė vilniečių žvaigždes, ir jie pasimetė.
Po to sekė dar keli pabėgimai (7:1, 6:0), ir aikštelės šeimininkų persvara šoktelėjo iki 17 taškų. Po pirmos rungtynių pusės „Prienai“ turėjo 14 taškų persvarą (49:35).
Deja, trečiame kėlinyje visas nuveiktas per du kėlinius darbas nuėjo veltui, nes vilniečiai panaikino „Prienų“ pranašumą iki minimumo (58:57) ketvirto kėlinio pradžioje ir išsiveržė į priekį (60:65). Ir čia matyt vilniečiams driokstelėjo mintys, jog visas darbas padarytas, beliko sulaukti rungtynių pabaigos.
Bet aikštelės šeimininkai nesupanikavo, o tvarkingai keletą kartų apsigynė ir pradėjo kopti į viršų. Netrukus rezultatas tapo lygus (67:67), o po Gedimino Oreliko prasiveržimo, kurio metu buvo pelnyti du taškai ir realizuota papildoma bauda, „Prienai“ įgavo antrą kvėpavimą ir jau neleido varžovams priartėti. „Lietuvos ryto“ bandymai gelbėtis pražangomis naudos nedavė, nes Arnas Labuckas iš šešių baudų prametė tik vieną, o tašką padėjo Gintaras Kadžiulis (82:76).
Svečiai atakavo gan statiškai ir dažnai nežinojo, kur dėti kamuolį, o gynyboje nesugebėjo apsiginti nuo „Prienų“ atakų įvairovės. Ir dar ketvirtame kėlinyje „Lietuvos ryto“ agresyvus žaidimas jiems padarė meškos paslaugą, nes likus trim minutėm iki rungtynių pabaigos jie jau turėjo penkias komandines pražangas.
„Prienai“ gerai išnaudojo šią situaciją. Žaidėjai drąsiai veržėsi po varžovų krepšiu ir gaudavo galimybes nevaržomai pelnyti taškus.
Aikštelės šeimininkai iš 47 baudų pataikė 41, ir tai pusė visų per rungtynes pelnytų taškų. „Lietuvos rytas“ prie baudos linijos stovėjo keturis kartus mažiau.
Štai tau ir tritaškininkų komanda.

Pasisakymai po rungtynių

Darius Maskoliūnas, „Lietuvos ryto vyr. treneris

Šios dienos rungtynėse nieko nepavyko, komandos žaidimą vertinu kaip tragišką, nesužaidėme nei gynyboje, nei puolime, nesijautė nei susikaupimo, nei nusiteikimo.
Tie žaidėjai, kurie galvojo, jog yra geresni, ir gali „Prienus“ užmėtyti kepurėmis, eilinį kartą patys sau įrodė, jog taip nėra. Reikia gerbti priešininkus, kovoti visas 40 min., o neleisti sau sužaisti tinkamai vieną kėlinį ir tikėtis, jog tokio žaidimo užteks pergalei. „Prienai“ šaunuoliai, sveikinu su pergale. Eilinį kartą parodė savo charakterį ir pelnytai nugalėjo.

Andrius Palionis, Seimo narys

Tikėjau pergale, po trečio kėlinio buvo nedidelis apmaudas, bet tikėjimas, jog laimėsime, nepraėjo.

Linas Gilys, LKL generalinis direktorius

„Prienai“ šaunuoliai, tikra Kalėdinė dovana, nors asmeniškai nesitikėjau, jog be Ž. Janavičiaus ir A. Milaknio galite įveikti „Lietuvos rytą“. Parodėt charakterį, nors „Lietuvos rytas“ žaidė taip pat gerai.

Mindaugas Arlauskas, „Prienų“ treneris

Po tokių rungtynių sunku kalbėti, velniškas nuovargis. Noriu nuleisti galvą prieš žaidėjus. Labai ačiū už tokią Kalėdinę dovaną. Trečiame kėlinyje buvo kluptelėjimas, bet žaidžiant septyniese išlaikyti tokį tempą visas rungtynes sudėtinga, bet žaidėjai sugebėjo surasti papildomų jėgų, likvidavo atsilikimą, persvėrė rezultatą ir išlaikė pranašumą iki rungtynių pabaigos.
Komanda atidirbo už tuos , kurie negalėjo padėti aikštelėje, su kaupu. Geresnės dovanos ir nesugalvosi.

Aurimas Bartuška, krepšinio klubo „Prienai“ direktorius

Kad mes laimėjome prieš tokią komandą kaip „Lietuvos rytas“ net be dviejų svarbių žaidėjų, įrodo, jog komanda turi potencialo ir šiemet kovoti dėl prizinių vietų LKL čempionate. Pavasaris tikrai bus  su intriga, ir tai aiškus atsakymas „Lietuvos ryto“ ir „Žalgirio“ klubo vadovams, kurie sudarkė LKL čempionatą ir dėliojo finalo datas pagal savo planus.
Dar prieš sezoną sakiau, jog tegul Prienuose nelaukia lengvų pergalių ir gerbia visus varžovus, o nedarko pagrindinį šalies čempionatą.

Virginijus Šeškus, „Prienų“ vyr. treneris

Trečius metus iš eilės „Lietuvos rytas“ išvažiavo iš Prienų su nuleistomis galvomis. Buvo labai svarbus mačas abiem komandom, ir mes buvome geresni. Dėkoju visiems žaidėjams už parodytą tvirtą charakterį, nes žaisdami septyniese sugebėjome panaikinti penkių taškų deficitą ir net įgyti 6-8 taškų persvarą. Galiu pasakyti, jog pagrindiniu pergalės akcentu laikau gynybą. Neleidome varžovų aukštaūgiams šeimininkauti mūsų aikštelėje, o ir bendrai paėmus dažniausiai „Lietuvos ryto“ metimai buvo atliekami iš sunkių padėčių.
Visi tik akcentuoja, jog mes esame tritaškininkų komanda, bet šiandien prieš rungtynes akcentavome žaidimą arčiau krepšio, nes varžovai stengsis neleisti laisvai mesti tritaškių. Rungtynės parodė, kad varžovai nebuvo pasiruošę tokiam mūsų scenarijui.
Atvirai pasakius, nusibodo varžovų pasakymai, jog jie neįvertino mūsų komandos. Nes negalėjo neįvertinti komandos, kuriai jau ne vieną kartą pralaimėta. Netikiu, jog „Lietuvos rytas“ vyko į Prienus paimti lengvą pergalę. Mes esama tikra komanda, o ne atskirų žaidėjų ekipa.