Šeštadienį Birštone karaliaus sportinis ėjimas

Gelbėkit vaikus

Balandžio 27 d. Birštone 27 kartą vyks Olimpinio vicečempiono A. Mikėno sportinio ėjimo memorialas. O viskas prasidėjo tolimais 1985 metais, kai tuometiniams Birštono irklavimo olimpinės bazės sportinio ėjimo varžybų organizatoriams broliams Juozaičiams Eugenijus Burokas pasiūlė vykdomas varžybas pavadinti Antano Mikėno vardu. Birštoniškiai iškart pasinaudojo šiuo pasiūlymu, ir jau 1986 metais kurorte buvo pradėtos rengti A. Mikėno taurės varžybos, kuriose ne vienerius metus lankėsi pats vicečempionas. Būtent iš jo rankų 20 km distancijos dalyviai gaudavo apdovanojimus. Po A. Mikėno mirties varžybų globėja tapo jo dukra Eglė.

O pirmosios sportinio ėjimo varžybos Birštone buvo organizuotos dar 1979 metais. Tada kurorte pirmąkart vyko „Sporto“ laikraščio taurės varžybos.

Šiemet į Birštoną atvyks Baltarusijos, Slovakijos, Lenkijos, Latvijos ir Estijos sportinio ėjimo meistrai. Aišku, kurorte susirinks ir šalies sportinio ėjimo mokyklų atstovai iš Švenčionių, Krakių, Šiaulių, Vilniaus, Kauno, Druskininkų ir, be jokios abejonės, Birštono.

Print

Pasak memorialo vyr. teisėjo Jono Juozaičio, naujovių šiemet nenusimato, viskas vyks pagal nusistovėjusią tvarką, bet Nostalgijos ėjimas tikrai bus. Nors į Birštoną dėl pasiruošimo Europos sportinio ėjimo taurės varžyboms Slovakijoje neatvyks keletas stiprių ėjikų iš kitų šalių, dalyvauti memoriale pažadėjo mūsų šalies rinktinės lyderis, prieniškis Marius Žiūkas.

Ėjikai varžysis 7 amžiaus grupėse (vyrai ir moterys) nuo 1 km iki 20 km distancijose.

Verta priminti, jog tarptautinės A. Mikėno memorialo varžybos yra įtrauktos į Pasaulinės bei Europos lengvosios atletikos federacijų oficialius varžybų kalendorius. Ir yra atvejų, kai A. Mikėno memorialo metu kitų šalių sportininkų parodyti rezultatai (buvo įvykdyti normatyvai) atvėrė kelią net į Olimpines žaidynes.

Birštono trasa yra sertifikuota, ji, kaip ir teisėjų kvalifikacija, atitinka tarptautinius standartus.

Pasak J. Juozaičio, ir šių metų memoriale apie varžybas pasakos tarptautinės klasės sporto meistras Vytautas Žurnia.

Broliai Jonas ir Povilas Juozaičiai dėkingi visiems rėmėjams, kurie padeda surengti A.Mikėno memorialo varžybas, ir kviečia birštoniškius ir kurorto svečius ateiti šeštadienį į miesto centrą ir palaikyti sportininkus.

P.S. Informacija Birštono gyventojams ir kurorto svečiams

Balandžio 27 d. nuo 7 val. ryto iki 16 val. transporto judėjimui bus uždarytos Jaunimo ir Kęstučio gatvės, todėl visi kviečiami prisijungti prie akcijos „Diena be automobilio“ bei būti tolerantiškais vieni kitiems.

Povilas Reibutis

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti