•  

     

     

     

Šeštą kartą Birštone susirinkę geriausieji šalies metikai pradžiugino geriausiu sezono rezultatu, pasaulio rekordu ir asmeniniais pasiekimais

IMGP8326

Povilas Reibutis
kvitrina.com

Gegužės 20 d. Birštono stadione vyko disko ir ieties metimo bei rutulio stūmimo varžybos „Birštono metimų taurė’ 2021“, kurias surengė Birštono sporto centras (vyr. teisėjas Arvydas Poška) kartu su Lietuvos lengvosios atletikos federacija. Į varžybas atvyko disko metikas Andrius Gudžius, disko metikė ir rutulio stūmikė Ieva Zarankaitė, ieties metikė Liveta Jasiūnaitė ir kiti stipriausieji šių sporto šakų šalies atstovai. Nebuvo tik ieties metiko Edžio Matusevičiaus, kuris treniruojasi Turkijoje.

Jau pirmuoju metimu Andrius Gudžius nusviedė diską už 68 metrų ribos (68,62) ir tai geriausias šio sezono rezultatas pasaulyje. Tiesa, Andrius sakė, jog buvo pasiruošęs nusviesti diską ir už 70 m ribos. Dvi pirmąsias vietas iškovojo Ieva Zarankaitė. Ji nugalėjo disko metimo (55,88 m) ir rutulio stūmimo (15,89 m) rungtyse. Ieties metimo rungtyje triumfavo Liveta Jasiūnaitė (57,89 m) ir Edgaras Benkunskas (62,80 m). Tiesa, šioje rungtyje Indrė Jakubaitytė, nusviedusi ietį 54,56 m, užfiksavo pasaulio rekordą W45 veteranų amžiaus grupėje.

Rutulio stūmimo rungtyje vyrų grupėje pirmąją vietą iškovojo jamaikietis Ashinig Miller (19,35 m). LLAF varžybų direktorius Aurelijus Žiedas sakė, jog „Birštono metimų taurės“ varžybos jau įtrauktos į federacijos varžybų kalendorių, o kitais metais bus stengiamasi įtraukti Birštono turnyrą į Europos lengvosios atletikos varžybų kalendorių.

Pažiūrėti varžybų buvo trumpai užsukusi ir Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti