Seimo narė aplankė gydymo įstaigas

IMGP7198

Rugsėjo 23-iąją Prienų rajono gydymo įstaigos sulaukė Seimo narės, Sveikatos reikalų komiteto atstovės Vilijos Filipovičienės viešnagės. Lydima darbietės, rajono savivaldybės Tarybos narės Rimos Zablackienės, viešnia domėjosi situacija medicinos įstaigose – pirminės sveikatos priežiūros centruose, slaugos skyriuose, ligoninėse. Prienų ligoninės darbuotojams V. Filipovičienė sakė, jog šioms kelionėms ją paskatino Sveikatos apsaugos ministerijos ruošiamų įstatymų projektai, kurių laukiama Seimo rudens sesijoje. Norėdama gerai suprasti padėtį, kurioje šiuo metu yra nedidelės rajonų gydymo įstaigos, Seimo narė jas lanko, kalbasi su medikais, pacientais, įstaigų vadovais.

Prienų ligoninė V. Filipovičienei padarė daug geresnį įspūdį nei Jiezno PSPC slaugos skyrius. Žinoma, renovuotų, jaukių ir šiltų palatų bei kabinetų nėra ko lyginti su tik „kosmetinį“ remontą tematančiomis patalpomis, bet, anot prieniečių medikų, ir tokios sąlygos yra tikras rojus iš skurdo ir bado ten patenkantiems žmonėms. Be to, Jiezno PSPC administracija rengia projektą pastato renovavimui iš ES struktūrinių fondų lėšų. Nedidelės pertvarkos laukiamos ir Prienų ligoninėje, kur ruošiamasi plėsti Priėmimo skyrių, į vieną aukštą sukelti fizioterapijos ir reabilitacijos kabinetus ir kt. Palatose kalbinti ligoniai Seimo narei vieningai gyrė personalą, gydymosi sąlygas, džiaugėsi šiluma ir patogumu, geru aptarnavimu.

Labiau nei buities ir darbo sąlygos Prienų medikus gąsdina finansinė įstaigos padėtis. Pasak vyr. finansininkės Teresės Vaitkevičienės, šiuo metu ligoninė jau yra skolinga apie 800 tūkstančių litų, nors padėtis, anot jos, dar nėra tragiška. Dėl tokios situacijos, gydytojų teigimu, yra kalta kvotų sistema, nepakankamas teikiamų paslaugų atlyginimas bei daug žalos ligoninei ir pacientams atnešusi reforma. Įstaigos vadovė Jūratė Milaknienė Seimo narei išsakė kolektyvo būgštavimus dėl neaiškios ateities, netylėjo ir patys gydytojai, turėję daug klausimų ir priekaištų politikei.

Pasikalbėjusi su ligoninės darbuotojais, V. Filipovičienė pasiūlė jiems atidžiai stebėti Seimo darbą, studijuoti įstatymų projektus sveikatos apsaugai ir būtinai pranešti savo nuomonę apie juos, patarti, teikti konkrečius sprendimus. Pasak politikės, sveikatos apsauga yra tokia jautri visuomenės gyvenimo sritis, kad abejingų vykstantiems procesams negali būti, ypač tarp medikų, kurie geriausiai žino susiklosčiusią situaciją ir gali naudingai patarti, kaip spręsti problemas.

Taip pat skaitykite