Savo žaidimo vis dar beieškantis „Vytautas“ turėjo pripažinti „Astanos“ pranašumą

Justas Sinica į „Astanos“ krepšį įmetė  4 tritaškius

Justas Sinica į „Astanos“ krepšį įmetė 4 tritaškius

Rugsėjo 13 d. Prienų-Birštono „Vytauto“ krepšininkai savo arenoje sužaidė draugiškas rungtynes su „Astanos“ komanda iš Kazachstano.
Aikštelės šeimininkams negalėjo padėti Paulius Ivanauskas (liga) ir Tomas Dimša (nedidelė trauma).
„Vytautas“ rungtynes pradėjo tokia sudėtimi: B. Tinsley, J. Sena (peržiūroje), E. Dimša, E. Žukauskas (kapitonas), K. Apsitis.

Deja, rungtynių pradžia įsiminė ne geromis žaidėjų atakomis, o triukšmingais komandos vyr. trenerio Virginijaus Šeškaus barniais. Iš tiesų, pykti dėl žaidėjų veiksmų buvo už ką, bet ar pastovus žodinis spaudimas padėjo žaidėjams susitvarkyti su nervine rungtynių pradžios įtampa?

Vėliau vyr. treneris nusiramino ir komandai vadovavo gan išmintingai. Rungtynės parodė, jog „Vytautui“ trūko gerų įžaidėjų veiksmų. Naujokas J. Sena, nors ir žaidė apie 15 min., nieko doro nenuveikė. Brad Tinsley sužaidė neblogai (13 taškų), bet jis daugiau antras numeris nei pirmas.

„Vytauto“ žaidimas stipriai bangavo. Pirmajame kėlinyje po Brad Tinsley tritaškio buvo pavykę sumažinti skirtumą iki vieno taško (8:9). Deja, vėliau aikštelės šeimininkų žaidimas visiškai subyrėjo ir „Astana“ įgijo 11 taškų pranašumą (8:19). Tik rungtynių pabaigoje Brad Tinsley baudos metimais sumažino „Vytauto“ taškų deficitą iki 9 taškų (10:19).
Antrojo kėlinio pradžioje „Vytauto“ bandymai grįžti į žaidimą nedavė naudos, ir „Astanos“ komanda buvo įgijusi 16 taškų persvarą (21:37). Tiesa, kėlinio pabaigoje Martyno Linkevičiaus pastangomis ją pavyko sumažinti iki 11 taškų (28:39).
Po didžiosios pertraukos į areną susirinkę „Vytauto“ sirgaliai pamatė du skirtingus kėlinius. Trečiajame kėlinyje aikštelės šeimininkų žaidimas vis dar nesiklijavo. „Astanos“ krepšininkai šeimininkavo ir po savo krepšiu, ir po „Vytauto“. Kėlinio viduryje aikštelės šeimininkai jau turėjo 21 taško deficitą (33:54), bet ir tada žaidėjai vienas kitą drąsino. Po trijų kėlinių komandas skyrė 19 taškų (44:63). Ir nors ketvirtojo kėlinio pradžioje „Astanos“ komandos persvara siekė 23 taškus (47:70), „Vytauto“ žaidime atsirado grįžimo į žaidimą daigų. Trys iš eilės tritaškiai į varžovų krepšį įžiebė viltį, kad aikštelės šeimininkai rungtynes baigs garbingai (56:70).
Iki kėlinio pabaigos į „Astanos“ krepšį dar įkrito 2 tritaškiai, o jų autoriumi tapo Justas Sinica (67:77). Uždirbta metimo metu bauda leido „Vytautui“ sumažinti skirtumą iki vienženklio skaičiaus (68:77).
„Vytauto“ gretose vėl rezultatyvumu išsiskyrė Justas Sinica. Jo sąskaitoje 19 taškų. 13 į varžovų krepšį įmetė Brad Tinsley (13), 11 – Martynas Linkevičius.
„Astanos“ komandoje daugiausiai taškų pelnė I. Udonan (16), L. Gordon (11), J. Carter – 10.