• Print  BANERIS kvitrinai 468x120 naujesnis

    LLS-Jakineviciene Palionis_480x120_ok

Savivaldybės priešgaisrinė tarnyba – 24/7 pagalba gyventojams su praeito amžiaus „Zil“ automobiliais

DSC07691

Jonas Kavaliauskas

Prienų priešgaisrinė tarnyba jungia šešias seniūnijų (Stakliškių, Jiezno, Balbieriškio, Pakuonio, Šilavoto, Veiverių) komandas ir 3 administracijos darbuotojus. Vieną komandą sudaro 8 ugniagesiai ir vienas skyrininkas. Prieš keletą mėnesių Prienų PT pradėjusiam vadovauti Jonui Kvietkauskui iššūkių naujame darbe tikrai netrūksta.

IMG_1152

Pokalbis su Jonu Kvietkausku apie Prienų PT prasidėjo nuo susipažinimo su materialine tarnybos padėtimi. Paaiškėjo, jog „seniausiam“ ugniagesių automobiliui 46 metai, o „jauniausiam“ – 30. Pasak tarnybos vadovo, pirmasis jo darbas buvo susipažinti su komandomis, išgirsti ugniagesių problemas. Po susitikimų išaiškėjo būtinų darbų planas, kuris jau įgyvendinamas ir dažniausiai savo jėgomis.

J. Kvietkausko teigimu, reikėjo skubiai pagerinti visų komandų buitines sąlygas. Buvo tvarkomi tarnybų patalpų stogai, įrenginėjami vidaus tualetai ir dušai, atnaujinamos patalpos. Visos komandos gavo internetinę prieigą, pastatyti kompiuteriai.

Anot tarnybos vadovo, interneto ryšio atsiradimas komandose palengvina informacijos susirinkimą ir valdymo procesus.   

2020 metams valstybė yra skyrusi 652,2 tūkst. eurų, o savivaldybė pridėjo 71 700 eurų. Iš savivaldybės skirtos sumos už 20 000 eurų bus perkamas vakarų rinkoje ugniagesių automobilis. J. Kvietkausko teigimu, iš savivaldybės lėšų bus nupirkta ir kasdieninė ugniagesių apranga. Darbo apranga ugniagesiai yra aprūpinti.

Visgi, nors darbai vyksta, iššūkių lieka nemažai. Būtina praplėsti patalpas, kur laikomi automobiliai, nes jose jie vos telpa.

Didelė pagalba budintiems ugniagesiams yra ugniagesiai-savanoriai. J. Kvietkausko manymu, šioje srityje situacija vis dar sudėtinga, bet darbas vyksta ir vis daugiau žmonių nori jais tapti.

Tiesa, savivaldybių ugniagesių komandų likimas bus sprendžiamas metų pabaigoje, nors visiems aišku, kad Prienų rajone sukurta komandų sistema optimali ir sėkmingai tarnauja į bėdą patekusiems gyventojams.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti