Savaitgalį Birštone tradiciškai susirinko geriausieji šalies disko ir ieties metikai bei rutulio stūmikai

IMGP6132

Povilas Reibutis

Gegužės 12 d. Birštono stadione vykusiose kurorto metimų taurės varžybose dalyvavo pajėgiausi šalies disko ir ieties metikai, rutulio stūmimo meistrai.

Birštono stadione diską mėtė pasaulio čempionas Andrius Gudžius, metimus stebėjo olimpiniai čempionai Romas Ubartas ir Virgilijus Alekna.

Kaip ir galima buvo tikėtis, disko metimo rungtyje nugalėjo pasaulio čempionas Andrius Gudžius (65,14 m). Moterų grupėje pirmąją vietą laimėjo Valerija Kolontaj (41,65 m). Ieties metimo rungtyje pergales iškovojo Skirmantas Šimoliūnas (69,15 m) ir Liveta Jasiūnaitė (55,74 m). Rutulio stūmimo rungtyje geriausiai sekėsi Vyteniui Ivaškevičiui (16,75 m) ir Valerijai Kolontaj (13,12 m).

Birštonui šiose varžybose atstovavo Rūta Poškaitė (diskas) ir Rūta Smailienė (rutulys). R. Poškaitė užėmė ketvirtąją vietą (27,43 m), o R. Smailienė buvo trečia (12,68 m). Buvo smagu kurorte matyti ne tik pripažintus lyderius, bet ir perspektyvią jaunąją kartą. Diską metė abu Virgilijaus Aleknos sūnūs Martynas ir Mykolas.

Birštono kurorto metimų taurės varžybų vyr. teisėjas Arvydas Poška sakė, jog šiemet oro sąlygos nebuvo itin palankios metikams, todėl aukšto lygio rezultatų nebuvo pasiekta. Tiesa, Liveta Jasiūnaitė ieties metimo rungtyje pasiekė geriausią šalies sezono rezultatą (55,74 m).