Savaitė rajono savivaldybėje

Rugsėjo 26 d. Prienų rajono savivaldybės meras Vytas Bujanauskas dalyvavo Lietuvos savivaldybių asociacijos (LSA) tarybos posėdyje, kuriame buvo aptarti savivaldybėms aktualūs klausimai – biudžeto formavimo perspektyvos 2012 metais, šilumos ūkis, ugniagesių  komandų skaičiaus mažinimas ir kt. LSA tarybos nariai buvo supažindinti su informacija apie prasidėjusias LSA derybas su LR finansų ministerija dėl 2012 metų savivaldybių biudžetų projekto ir teisės aktų, kurie turės įtakos savivaldybių biudžetų pajamoms ir išlaidoms. LSA duomenimis, per 2009–2011 m. iš savivaldybių biudžetų be jokio teisinio pagrindo buvo atimta 537 mln. litų. Posėdyje užtikrinta, jog 2012 metais prognozuojami savivaldybių biudžetams savarankiškieji pajamų šaltiniai iš esmės nesikeis.

Rugsėjo  27 d. Prienų kultūros ir laisvalaikio centre vyko visų rajono įstaigose dirbančių socialinių darbuotojų pagerbimo šventė, kurios metu socialiniai darbuotojai už sunkų darbą, ilgametę patirtį, atsidavimą darbui ir žmonėms buvo apdovanoti mero Vyto Bujanausko padėkos raštais.

Rugsėjo 28 d. vyko savivaldybės vadovų ir seniūnų pasitarimas, kurio metu aptartos atliekų surinkimo seniūnijose problemos ir nuveikti darbai. Dauguma seniūnų pasidžiaugė, kad mažėja iš kapinių išvežamų atliekų kiekis, taip pat pasiteisino sprendimas sumažinti bendrųjų atliekų konteinerių skaičių. Kontroliuoti atliekų išvežimo paslaugos tiekėjus padeda savivaldybės administracijos direktoriaus pasirašytas įsakymas, draudžiantis atliekų surinkėjams ištuštinti konteinerius be seniūno žinios. Tačiau susirūpinimą kelia žemas gyventojų sąmoningumas. Pasak seniūnų, viešųjų darbų darbininkams tenka perrūšiuoti atliekas, nes į konteinerius vis dar patenka nerūšiuotų atliekų.

Praėjusią savaitę posėdžiavo Darbo grupė atliekų surinkimo Prienų rajone klausimams nagrinėti. Posėdyje aptarti pasitarimo su seniūnais rezultatai, svarstyta apmokestinimo už atliekų surinkimą sodų bendrijose ir sodybose procedūra. Nutarta kitam Tarybos posėdžiui parengti sprendimo projektą šiuo klausimu.

Rugsėjo 29 d. vyko Tarybos posėdis, kuriame svarstytas tik vienas klausimas – Jiezno katilinės perdavimas Prienų rajono savivaldybei. 24 Tarybos nariams pritarus, katilinė bus grąžinta savivaldybei, o šilumos kaina Prienų rajone mažės.

Šeštadienį vyko „Mokytojų dienos regata 2011“, skirta Tarptautinei mokytojų dienai paminėti. Mero Vyto Bujanausko įsteigtą taurę laimėjo Veiverių Tomo Žilinsko gimnazijos komanda.

Rajono savivaldybės mero pavaduotoja Loreta Jakinevičienė praėjusį šeštadienį dalyvavo II Bardų festivalyje „Esu ruduo“, kuris vyko „Šaltupio“ kaimo turizmo sodyboje. Atlikėjams, renginio organizatoriams įteiktos mero padėkos.

Prienų rajono savivaldybės meras Vytas Bujanauskas gyventojus priima antradieniais 8–12 val. ir 17–18 val.;

Prienų rajono savivaldybės mero pavaduotoja Loreta Jakinevičienė gyventojus priima trečiadieniais 9–12 val. ir 17–18 val.

Prienų rajono savivaldybės informacija

Taip pat skaitykite

1 komentaras

  1. Vilija

    ,,Už socialinį teisingumą“ iniciatyvinė grupė tikėjosi dalyvauti 28 d. Darbo grupės posėdyje. Deja, iniciatyvinės atstovui buvo pranešta tik tos pačios dienos ryte el.paštu, bet ne telefonu. Susidaro toks vaizdelis – savivaldybėje dirbama taip: neturime šiandien ką veikti, subėgome, nusprendėme, sudalyvausime, o pašalinių nereikia. Kyla klausimas – Ko bijote?

    Atsakyti

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti