•  

     

     

     

     

Sausio 27 d. – tarptautinė Holokausto atminimo diena (+fotoreportažas)

1400px-AuschwitzBirkenau

Vidmantas Venclovas

1945 m. sausio 27 d. Sovietų armijos daliniai išvadavo didžiausią nacistinės Vokietijos sukurtą  Aušvico (Osvencimo) koncentracijos ir naikinimo stovyklą. Joje buvo sunaikinta apie 1,1 mln. žmonių. 90 % jų buvo žydų tautybės. Jungtinės tautos šią dieną paskelbė tarptautine Holokausto aukų atminimo diena.

Prienuose taip pat yra vieta, kurioje 1941.08.26 d. nacistai, padedami lietuvių tautos atstovų, sušaudė 1078 beginklius žydų tautybės Prienų rajono gyventojus. Prieš penkerius metus atskirų visuomenės atstovų dėka rajono žydų genocido diena dabar minima būtent rugpjūčio 26 d. Tiesa, ši data vis dar netapo reikšminga daugumai miesto ir rajono gyventojų.

IMGP6950

Bet tikiu, kad rajono mokyklų istorijos mokytojai, pasakodami jaunajai kartai krašto istoriją, nepamirš ir šios tragiškos istorijos datos.

Sausio 27 d. žydų sušaudymo vietoje Prienuose  Prienų rajono savivaldybės, krašto muziejaus, Prienų seniūnijos atstovai ir  Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai paminėjo tarptautinę Holokausto aukų dieną – uždegė žvakutes, padėjo akmenėlius.

Tarptautinė holokausto aukų diena paminėta ir Jiezne. Seniūnijos ir Jiezno kultūros ir laisvalaikio centro darbuotojai aplankė žydų sušaudymo vietą ir žydų senąsias kapines.

Prienų r. Balbieriškio pagrindinė mokykla

Balbieriškio pagrindinės mokyklos  bendruomenė, atsiliepdama į  Lietuvos Žydų bendruomenės kvietimą  sausio 27-ąją dieną susirinko į integruotą istorijos pamoką Holokausto aukų atminimo dienai paminėti.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti